Heidi Kyrö

Näin eilen Iltasanomien lööpin, jossa oli, että Heidi kyrö olis möläyttänyt jotain.......lehtiä ei enää ollut jäljellä, joten tiedonhalu jäi tyydyttämättä. Voiskohan joku ystävällisesti kertoa minulle mistä oli kysymys?? kiitos :)
32080
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ex-tangokunkutar tuotiin keikalleen ambulanssilla, sireenit vilkkuen ja pillit soiden ja kanneettiin paareilla keikkapaikalle. Sisäminuisteriön ohjeitten mukaan hälytysajoneuvot eivät saa pitää hälytysvaloja ja sireeniä päällä, kun ei olla hälytysajossa.
Osa yleisöstä oli säikähtänyt keskelle täyttä katua ajaneesta autosta, osa oli närkästynyt. Samaa viestitti Tangomarkkinoiden tj, taitaa olla Pitkäkoski nimeltään: mauton temppu hänen mielestään. Mutta Heidi oli yllytyshulluna innoissaan ideasta, jonka mukaan hänelle laitettiin vielä palomiehen vaatteet päälle. Heidin mukaan temppu on tehty hyvällä maulla ja huumorimielellä.

Äänestä

Kyse oli siitä, että Heidi K oli tehnyt omaperäisen sisääntulon Seinäjoella. Heidi oli puettu palomies asuun ja tuli paikalle ambulanssilla sireenit päällä. Heidi myös oli esittänyt ensimmäisen biisin ko. asu päällä. Tämä oli "niin kauheaa" että asiaa piti kommentoida oikeen Tangomarkkinoiden johdon puolesta. Itse en oikeen tajua, mitä pahaa tuossa nyt sitten oli. Joku paheksui sitä, ettei hälyytysajoneuvot saa käyttää sireenejä kuin tosi tilanteessa. Mutta ihan kuin se nyt olisi Heidin vika jos pelastuslaitoksen puolesta on juttuun suostuttu. Mun mielestä hyvä veto!!! Harmi vaan että lööpit kirjoitti jutun tuohon sävyyn. Varsinkin nyt kun Heidi oli otsikoissa häiden vuoksi. No, kaikesta pitää saada juttuja aikaan. Sitähän se on.

ps. onnittelut Heidille häiden johdosta!!

Äänestä
  • Hei, Heidi-fani. Nämä sisäministeriön ym. säännökset on tarkoitettu kaikille, myös julkisuudenkipeille männävuotisille tangokuninkaallisille, jotka eivät oikein muuten enää pääse otsikoihin!
    "Heidin vika, että pelastuslaitoksen...". Just juu. Eiköhän tällä tempauksella ollut näyttävän sisääntulon lisäksi tarkoitus ollut saada julkisuutta sekä laululintuselle itselleen että näille pelastuspuolen taustavoimille. No, sitähän saivat. Ehkä kannattaisi seuraavalla kerralla ottaa asioista selvää ennen kuin tekee jotain tämän suuntaista. Ruumisvaunut olisivat ajaneet saman asian. Ja entäs Heidin häät! Olihan niistäkin juttua lehdet täynnänsä, vai eikö kaikenlainen itsehankittu julkisuus (kuten vuosikausien itkeminen koulukiusaamisesta, joka ei ole luokkakaverinsa mukaan edes totta) riitä? Onneksi kohta Heidi heittäytyy raskaaksi, rakentaa talon, hyppää benjin tai avaa vaatekaappinsa. Kaikesta pitää saada juttuja aikaan, olet oikeassa. Mutta ne jutut syntyvät yleensä k.o. tähden suostumuksella.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Annuli kirjoitti:

Näin eilen Iltasanomien lööpin, jossa oli, että Heidi kyrö olis möläyttänyt jotain.......lehtiä ei enää ollut jäljellä, joten tiedonhalu jäi tyydyttämättä. Voiskohan joku ystävällisesti kertoa minulle mistä oli kysymys?? kiitos :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu