virtaus

miten "vedentakaisinpuhaltiimen" joka tuo virtaa kannattaa laittaa ettei virtausta tulisi niin paljon`?
2484
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

"Vedentakaisinpuhaltimella" tarkoitat varmaankin suodatinta tai kiertovesipumppua. Siitä voi, jos löytyy, niin pienentää virtausta suoraan itse laitteesta (uskaltaisin sanoa, että kaikissa 90-luvun lopulla ja 2000-luvulla tehdyissä laitteissa on säätö) tai sitten suunnata ulostulon ristikkäisiin kulmiin tai takaseinää vasten. Eli pyrkimys olisi kaikin keinoin estää "pyörrettä", jos virtaus on mielestäsi liian kova.

Äänestä
  • mulla on toi EHEIM Professionel II 2026 että saako siitä säädettyä ja miten?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


amah kirjoitti:

miten "vedentakaisinpuhaltiimen" joka tuo virtaa kannattaa laittaa ettei virtausta tulisi niin paljon`?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu