Hankala tohtorinväitös...

...josta kertoo YLE runsaasti ohessa:

http://www.yle.fi/uutiset/kommentti/id80677.html
3681
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

RAAMATTUA ensi sijaisesti.

"Seppäsen mukaan kirkolliskokouksen päätös ei perustunut Raamattuun. Tästä seuraa Seppäsen mukaan se, että kirkolliskokous on ylittänyt toimivaltansa. Se ei voi tehdä päätöksiä Raamatun sanan vastaisesti. Ja koska päätöksiä tehdään Raamatun vastaisesti, voi omaan tuntoonsa vetoava pappi toimia niiden vastaisesti."

Äänestä

elää, tasa-arvolaki niiltä osin kuin se muovaa ihmisistä jumalakuvia oman intohimonsa mukaan,ei voi tosiaankaan kestää Raamatun totuuden tuomiota.

Äänestä

aikakin herätä syvästä unestaan ja etsiytyä valtiovaltaa voimallisemman Jumalan pakeille.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


p ä i v ä p e r h o n e n kirjoitti:

...josta kertoo YLE runsaasti ohessa:

http://www.yle.fi/uutiset/kommentti/id80677.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu