saako helpolla osia?

niin...eli onko pösöön helposti saatavilla osia... ja onko 205 helppo tuunattava,pienellä rahalla?
3179
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Pösöön saa osia erittäin helposti eikä tarvikeosien hinnatkaan ole pahoja. Tämä pätee ainakin malleihin vm.85:sta uudempiin. Esim. motonetin nettisivuilta löytyy kaikkea mahdollista ja vieläpä hyllytavarana. Autojen yleisyyden takia myös purkuosia on liikkeellä jonkun verran ja ne ovat useimmiten vieläpä melko hyväkuntoisia.

Mitä 205:n tuunaamiseen tulee, niin mielestäni ko. auto on parhaimmillaan siistissä käyttökunnossa hyvässä maalissa ilman mitään tuunauksia. Perusversiota näkee jonkun verran tuunattuina, mutta jotenkin ne on vaan vähän raiskatun oloisia eikä yhtään menevän näköisiä. 205:n perusluonne on kuitenkin sellainen aika herkkä ja kiltti, joten ei siitä saa pikkuduunilla mitään killeriä. Mut tää on vaan mun mielipide. Rouheammasta Gti-versiosta olen kyllä nähnyt jotain ihan siedettäviäkin tekeleitä, samoin uudemmista 104:sta sekä 106:sta.

Äänestä
  • kiitti...hienoi oli!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tuleva ajeleva kirjoitti:

niin...eli onko pösöön helposti saatavilla osia... ja onko 205 helppo tuunattava,pienellä rahalla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu