Autonvuokraus Agadirissa

aichaa

Maaliskuun lopulla olemme matkustamassa Agadiriin ja olemme suunnitelleet auton vuokrausta. Tarkoituksena olisi käydä Rabatissa sukulaisten luona (ehkä) tai sitten kierrellä ympäristössä.
Minkä hintaista on auton vuokraus päiväksi / kahdeksi? Ei meinattu matkanjrjestäjän kautta vuokrata vaan ihan paikanpäällä (matkustana marokkolaisen kanssa).

2

819

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Elmekki

      Hei Aicha!Auton vuokraus on simppelijuttu Agassa.Vuokraamoja on todella monia ja minusta aika samantasoisia.Käyttämissäni vuokraamoissa autot ovat ollet melko uusia.olen ajellut usein esim.Fiat Paliolla tai Ford Focuksella.Vuokra on ollut n.350-450DH/vrk.Menovesi ei kuulu hintaan.Kannattaa käydä kyselemässä hyvissä ajoin,että saa auton haluamanaan aikana.Monet antavat auton jo edellisenä iltana,varsinkin jos lähtö on anivarhain.Kannattaa tarkistaa kunto ainakin päälisinpuolin.Koskaan ei ole mitään minulle sattunut,vaikka olen ajellut Casablancankin halki kohti Rabattia.Lukitse ovet,jos vauhti on hidasta tai joudut peräti pysähtymään.Matkatavaroita ei näkösälle.
      Hauskaa matkaa ja turvallista autoilua!
      Paljon käyttämäni vuokraamo:Kasbach Car vastapäätä hotelli Afoudia samalla puolella kuin iso matto ja nahka myymälä Palaice de Souk.

    • aichaa

      Taidetaan sitten käydä samassa vuokraamossa :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      107
      6788
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      382
      6428
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      62
      3223
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      117
      2728
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      108
      2360
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      125
      1824
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      21
      1687
    8. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      34
      1535
    9. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      182
      1357
    10. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      74
      1247
    Aihe