Koh Tao saari...

Matkalainen....

Paljon sinne saarelle maksaa reissut hua hinistä,siis sisältyykö hintaan majoitus ja ruoka/juoma?Kauan kestää matka?Haluiaisn käydä siellä katsomassa kun kaikki siitä niin puhuu/hehkuttaa!
Kiitos etu käteen!

3

1394

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anhaama

      Tulimme äakettäin Huasta. Tämä Lomprayah-toimisto järjestää päivittäin matkoja tonne. Niitä on 2 kertaa päivässä, ilta- ja aamumatka, ensin bussilla Chumohoniin ja siitä kantosiivellä saarille (ota mukaan meritautipillereitä, merenkäyntivoi olla kova) Katso tarkemmin hintoja tästä linkistä. Matkoja on sekä hotellimajoituksella tai ilman. Mutta Huassa voit ostaa matkan itse tai kysellä enemmän niiden toimistosta, joka on helppo löytää, kun se on Aurinkomatkojen toimiston vieressä aivan keskustassa aika lähellä Hiltonia niillä pikkukaduilla.

      http://www.lomprayah.com/E/index.htm

      • sanuk

        Eikö mahda kestää aika kauan tuo reitti Huasta Koh Taolle asti ??? Sehän on siellä Samuin lähellä ?!


      • anhaama
        sanuk kirjoitti:

        Eikö mahda kestää aika kauan tuo reitti Huasta Koh Taolle asti ??? Sehän on siellä Samuin lähellä ?!

        Katsoitko ollenkaan tetoja tuosta Lomprayahin linkistä?
        Matkahan kestää (bussi kantosiipi) melkein 9 tuntia, mutta kannattaa ottaa yöreitti Hua Hinistä klo 24.00, niin ei turhaannu päiväaika matkustamiseen.
        Linkistä löytyy myös paketteja, joissa on matkat ja hotellit.
        http://www.lomprayah.com/E/route.htm


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Työsuhdepyörän veroetu poistuu

      Hallituksen veropoliittisen Riihen uutisia: Mitä ilmeisimmin 1.1.2026 alkaen työsuhdepyörän kuukausiveloitus maksetaan
      Pyöräily
      223
      6788
    2. Pakko tulla tänne

      jälleen kertomaan kuinka mahtava ja ihmeellinen sekä parhaalla tavalla hämmentävä nainen olet. En ikinä tule kyllästymää
      Ikävä
      39
      1209
    3. Fuengirola.fi: Danny avautuu yllättäen ex-rakas Erika Vikmanista: "Sanoisin, että hän on..."

      Danny matkasi Aurinkorannikolle Helmi Loukasmäen kanssa. Musiikkineuvoksella on silmää naiskauneudelle ja hänen ex-raka
      Kotimaiset julkkisjuorut
      21
      1005
    4. Yksi kysymys

      Yksi kysymys, minkä kysyisit kaivatultasi. Mikä se olisi?
      Ikävä
      75
      871
    5. Hävettää muuttaa Haapavedelle.

      Joudun töiden vuoksi muuttamaan Haapavedelle, kun työpaikkani siirtyi sinne. Nyt olen joutunut pakkaamaan kamoja toisaal
      Haapavesi
      47
      804
    6. Katseestasi näin

      Silmissäsi syttyi hiljainen tuli, Se ei polttanut, vaan muistutti, että olin ennenkin elänyt sinun rinnallasi, jossain a
      Ikävä
      59
      794
    7. Työhuonevähennys poistuu etätyöntekijöiltä

      Hyvä. Vituttaa muutenkin etätyöntekijät. Ei se tietokoneen naputtelu mitään työtä ole.
      Maailman menoa
      91
      768
    8. Toinen kuva mikä susta on jäänyt on

      tietynlainen saamattomuus ja laiskuus. Sellaineen narsistinen laiskanpuoleisuus. Palvelkaa ja tehkää.
      Ikävä
      38
      751
    9. Tietenkin täällä

      Kunnan kyseenalainen maine kasvaa taas , joku huijannut monen vuoden ajan peltotukia vilpillisin keinoin.
      Suomussalmi
      14
      716
    10. Jäähalli myynnissä!

      Pitihän se arvata kun tuonne se piti rakentaa väkisin.
      Äänekoski
      43
      713
    Aihe