Nyt se loppu!

MUlla on bulimia kestäny melkein vuoden.. Yleensä oksennan noin kolme kertaa viikosssa n.3kertaa per päivä. mulla on tullu sellaisia oireita et mulla lähtee kamalasti hiuksia ja on tajuttoman mustat silmän aluset. haluaisin parantua lopullisesti bulimiasta. jos täällä on joku joka haluu kans tosissaan parantua, niin vois alkaa meilaileen mun kans. voitais yhdessä yrittää selviytyä päivä kerrallaan ilman oksentamista.
3250
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

parannutaan :) ollut jo niin monta kertaa lähellä muttei sittenkään ole onnistunut. jos haluut, laita vaikka messengerosoite niin vois vaihtaa kuulumisia. mulla bulimiaa takana kans lähes vuosi.

Äänestä

Mäkin olen lopeen kyllästynyt tähän! Tuntuu välillä niin voimattomalta, kun luulee että menee hyvin, sitten se taas alkaa.. Ja vaikka kuinka tietää tekevänsä ns.väärin, ja että pitäisi muuttua, parantua ja lopettaa, se ei vain ole niin yksin kertaista. Mulla on tavoitteena nyt päästä kesään terveenä. Mua mietittyttää, ja pelottaa, jos saan aikaiseksi joitain pysyviä vammoja kehooni. Parin vuoden päästä olisi haaveena tehdä lapsia, mutta tässä elämän vaiheessa - tämän sairauden takia ei voi kuvitellakkaan mitään sellaista. Ensin pitäisi päästä tästä pois, parantua, ja olla kauan parantuneena, ettei tämä vain uusiutuisi!

Toivon todella, että me molemmat (ja muutkin jotka haluavat/yrittävät parantua) parantuisivat tästä!
Voimia!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


wertymi kirjoitti:

MUlla on bulimia kestäny melkein vuoden.. Yleensä oksennan noin kolme kertaa viikosssa n.3kertaa per päivä. mulla on tullu sellaisia oireita et mulla lähtee kamalasti hiuksia ja on tajuttoman mustat silmän aluset. haluaisin parantua lopullisesti bulimiasta. jos täällä on joku joka haluu kans tosissaan parantua, niin vois alkaa meilaileen mun kans. voitais yhdessä yrittää selviytyä päivä kerrallaan ilman oksentamista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu