kun tällä palstalle ovat alkaneet käydä ennenaikaista 'vaalikamppanjaansa'. Oikeisto enemmistöläinen räkyttäminen on alkanut kiihtyä. Sossu ja vassu on ollut aika vaisuna, tsemmppiä, kuraa pöytään, muuten kessu ja kossu voittavat vaalit.
Putaan kessut
pahassa pulassa
3456
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Keskustalla menee hyvin puolueiden suurin budjetti koko maassa, nyt tsempataan kaikki isännät, emännät, tehtaissa, laitoksissa ja palvelualoilla olevat lapset äänestämään, rahaa on muuten kertynyt vaalikassaan, mitä tuskin vasemmistolaisilta löytyy. ( kimpassa jatketaan kokoomuksen kanssa ja hyvin menee, saat nähdä).
keskusta korviaan myöten. Kukaan järkevä ja asioista selvillä oleva ei äänestä keskustaa. Totta kai rahalla ja mainonnalla ääniä saa kun on kova pokka puhua pehmoisia. Puheita keskustalaiset osaavat pitää ja valitettavasti sille tasolle taidot sitten jäävätkin. Puheet ja teot ovat kaukana toisistaan.
Puhua kepulaiset osaavat kyllä vaikka sinut suohon, mutta muista siirtyä sitä ennen kovalle maalle ja pidä vielä nuppis pystysä varalta.