Onko kalat niin että ihmisillä, joiden tiedätte olleen epärehellisiä, ei tee loppujenlopuksi mitään? Kalojen luottamus on muutenkin vaikea voittaa?
Luottamus..
7
2254
Vastaukset
- kalamiehenä
uskoudun helpostikin naiselle ja saatan olla sinisilmäinenkin.
- ja kalat
olen kalat. ja jos luottamukseen tulee särö sitä
ei korjata millään.- cancer_
tätä ajoin takaa
- näin on
uutta mahdollisuutta ei tule!
- pallokalapuikko
...omalla kohdallani ainakin siitä kuinka vakavan "rikkomuksen" kyseinen henkilö tekee. Annan paljon anteeksi mutta jos epärehellisyydellä haavoitetaan syvältä, saatan pyyhkiä kyseisen henkilön elämästäni vuosiksi tai jopa kokonaan. Olen todellakin melko varovainen sen suhteen kenet päästän sisimpääni.
Hyviä ystäviä on kyllä pilvin pimein...- KalaNaine
Samat täälläkin; uskon suht helposti ja sinisilmäisesti ihmisiin (mistä sit maksetaan jälkeenpäin), paljon annan anteeksi, mutta jos minun tai hyvän ystäväni satuttaminen ja loukkaaminen on ollut tahallista ja tarkoituksenmukaista, ei sellaisella ihmisellä tee mitään, siitä ei ole edes kalanruuaksi ;)!!
- aiheesta
niin mistä olet pahoillasi?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p294977Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1564778Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su2154772Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1194580Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil133670Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema192364Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!
Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud32148- 661677
Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill241584- 1941301