Onko kalat niin että ihmisillä, joiden tiedätte olleen epärehellisiä, ei tee loppujenlopuksi mitään? Kalojen luottamus on muutenkin vaikea voittaa?
Luottamus..
cancer_
72271
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
uskoudun helpostikin naiselle ja saatan olla sinisilmäinenkin.
olen kalat. ja jos luottamukseen tulee särö sitä
ei korjata millään.
tätä ajoin takaa
uutta mahdollisuutta ei tule!
...omalla kohdallani ainakin siitä kuinka vakavan "rikkomuksen" kyseinen henkilö tekee. Annan paljon anteeksi mutta jos epärehellisyydellä haavoitetaan syvältä, saatan pyyhkiä kyseisen henkilön elämästäni vuosiksi tai jopa kokonaan. Olen todellakin melko varovainen sen suhteen kenet päästän sisimpääni.
Hyviä ystäviä on kyllä pilvin pimein...
Samat täälläkin; uskon suht helposti ja sinisilmäisesti ihmisiin (mistä sit maksetaan jälkeenpäin), paljon annan anteeksi, mutta jos minun tai hyvän ystäväni satuttaminen ja loukkaaminen on ollut tahallista ja tarkoituksenmukaista, ei sellaisella ihmisellä tee mitään, siitä ei ole edes kalanruuaksi ;)!!
niin mistä olet pahoillasi?