taideyliopisto?

Hesarissa kerrottiin 25.1.08 että taideyliopistoksi yhdistetään Teatterikorkeakoulu, Kuvataideakatemia ja Tampereen yliopiston näyttelijäntyön laitos. Mitä mieltä olette?
2721
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

olla ihan hyvä idea?

Ainakin yhteisprojektejen ja yhteistyön kannalta.

Mutta tietysti kiikarissa on vain säästö. Säästö, säästö ja säästö. Laitetaan kolme yhteen ja leikataan rahoituksesta 2/3 pois?

Äänestä

Paska idea.

Tämä syö jokaisen siihen osallistuvan koulun autonomiaam ja lopulta ajatusta ajaa vain taiteen valjastaminen markkinavoimien huoraksi, kysympä vain, mitä esim kuvataideakatemia saisi ollessaan yhteistyssa teak in kanssa, lavastushommia. Se ministeri on täysin kuutamolla... tyttö ei tiedä mistä puhuu

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


wiiwi kirjoitti:

Hesarissa kerrottiin 25.1.08 että taideyliopistoksi yhdistetään Teatterikorkeakoulu, Kuvataideakatemia ja Tampereen yliopiston näyttelijäntyön laitos. Mitä mieltä olette?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu