Kertokaa

narsisti-miehestä? Itse tällä hetkellä sellaisen kanssa asuva ja oleskeleva. Tosin hänen toinen veljensä vielä pahempi, varsinainen narsisti.

Kokemuksia olisi vaikka kuinka kertoa. Miten selviätte narsistin kanssa päivästä toiseen?

Voiko narsistisesta persoonallisuudesta parantua, jos se on mennyt sille tasolle, että toisen mielipiteet eivät enää merkitse mitään ja hän päättää yksin kaikesta.

Kertokaa kokemuksianne, minäkin kerron sitten niitä tällä palstalla.
7288
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

houkutuksille alttiiksi ja alkaa paljastella, täällä...

Äänestä

voi olla; ei kukaan usko...

Äänestä
  • sana "narsismi".Sieltä löytyy tietoa vaikka miten.

    Äänestä

henkilökohtaisesti ole kokemusta tälläisestä ihmisestä.

Luin ekaa kertaa aiheesta ja pitänee sanoa että juuri nuo piirteet miehessä saa karvat pystyyn.
minä itse en päivääkään eläisi tuollaisen ihmisen kanssa..en todellakaan halua tuntea itseäni kakkosluokan kansalaiseksi, vaikka sairashan ihminen on.

löysin netistä narsistien uhrien tuki ry.n sivut..kannataa varmaan sieltä mennä enemmän kyselemään !

Äänestä
  • Monestihan on niin, että miehiä haukutaan huonosta itsetunnosta. Ja terveen itseluottamuksen omaavaa miestä haukutaan sitten narsistiksi.

    Pierre on tavannut monia, monia, naisia, ketkä ovat oikeita itsetyytyväisyyden pesäkkeitä. Muutetaan mieltä ja oikkuillaan aina tilaisuuden tullen, ja koitetaan masentaa oma mies flirttaamalla vaikkapa Pierren kanssa.

    Olen jutellut monen huolestuneen miehen kanssa, ja päällenikin on melkein tultu. Mutta olen vain todennut että Pierre ei ole ajatustenlukija, eikä tiedä jos nainen on varattu. Minä en voi naisen flirttailua kontrolloida, vaikka en varattujen kanssa halua vehdatakaan. Totean van mustasukkaiselle miehelle että koitahan pärjätä, tai löytää aito lämmmin nainen, joka ei pelaa jatkuvasti ihmissuhdepelejä.

    Äänestä

pois tuollaisen miehen luota. Parantua ei voi.

Jos sensijaan mies on hyvännäköinen ja ulkonäöstään huolehtiva ja sinä haluaisit turvallisen kaljamahaisen miehen, niin lähde silloinkin äkkiä pois. Mies ansaitsee parempaa.

Äänestä

Kaikissa meissä asuu jonkinlainen narsisti.. jotku näyttää sen selvemmin ja joissakin se on isompi. ja nyt on muotia jauhaa narsistisuudesta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kokemuksianne kirjoitti:

narsisti-miehestä? Itse tällä hetkellä sellaisen kanssa asuva ja oleskeleva. Tosin hänen toinen veljensä vielä pahempi, varsinainen narsisti.

Kokemuksia olisi vaikka kuinka kertoa. Miten selviätte narsistin kanssa päivästä toiseen?

Voiko narsistisesta persoonallisuudesta parantua, jos se on mennyt sille tasolle, että toisen mielipiteet eivät enää merkitse mitään ja hän päättää yksin kaikesta.

Kertokaa kokemuksianne, minäkin kerron sitten niitä tällä palstalla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu