Laatoittajan palkka

Laattamies

Tarjottiin töitä Helsinkissä, tuntipalkka 15e/h (brutto),mitä luulette,onko se riittävä,kokemusta hetkellä 8 vuotta.

10

11002

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hommia kukaan

      Tosissaan tarjoa tuntipalkalla , jos yrityksellä on puhtaat jauhot. Nehän tehdään neliöhinnalla joka on tällä hetkellä aivan naurettava , seinä laatoiuts saumaus neliöhinta 8-9€. Kiitos tästä kuuluu näille vitun Virolaisille jotka tulevat tänne polkemaan hintoja , kun laadulla ei ole rakennusliikkeille mitään väliä .

      • kkkkkkkkkkk

        onnistuu hyvin: otepohjaa alle ja maali päälle


      • ainakin meillä

        Tuo on ihan ok palkka jos pystyy tekemään homman itsenäisesti alusta loppuun. En tiedä ketään joka tekisi neliöhinnalla, joku kuitenkin ehkä tietää kun niin väittää. Eivätkä virolaiset polje hintoja, tietävät kyllä palkkatason. Meilläkin on yksi, tekee hyvää työtä ja on ahkera.
        Sitäpaitsi ainakin meillä laatu on ensisijainen kriteeri, siksi kai kysyntääkin on niin paljon vaikka ei missään mainosteta. Sana kiertää.
        Tuo edellinen vaikuttaakin katkeroituneen kaverin kirjoitukselta. Kannattaisi vaan hoitaa hommansa hyvin niin ei haittaa mitä muut tekevät.


      • että sillei
        kkkkkkkkkkk kirjoitti:

        onnistuu hyvin: otepohjaa alle ja maali päälle

        ...


      • suomeen pyytetty

        Juu,
        Se on kylä nyt tänä tämä asia ihan toisi. Suomalaine asennumies ottaa urakka kova hinta, mutta ei tehdä työ, vaan mennee toiseen keikka. Työ seiso tai, jos tehdä työ niin sitte me joudutan korjaaman se kun se ei ole hyvä.
        Ja kyllä meille ihan hyvä makseta palkka. Suomi-poika on vaan niin vaativa rahassa.
        Mutta kaikki hyvi, kyllä tämä meile kelpa.


      • huono yritys
        suomeen pyytetty kirjoitti:

        Juu,
        Se on kylä nyt tänä tämä asia ihan toisi. Suomalaine asennumies ottaa urakka kova hinta, mutta ei tehdä työ, vaan mennee toiseen keikka. Työ seiso tai, jos tehdä työ niin sitte me joudutan korjaaman se kun se ei ole hyvä.
        Ja kyllä meille ihan hyvä makseta palkka. Suomi-poika on vaan niin vaativa rahassa.
        Mutta kaikki hyvi, kyllä tämä meile kelpa.

        Leikkiä jotain vitun virolaista.


      • Anonyymi
        huono yritys kirjoitti:

        Leikkiä jotain vitun virolaista.

        Pistä turpa kiinni vtun Suomalainen


    • keski

      suomi

    • täälllä näin

      rak.liike ottaa remontin ja laskuttaa asiakasta/taloyhtiötä 35e tunti(alv0)

      työmies saa 12e/h brutto

      puolalainen 6e/h brutto

      kaikkea valvoo ammattilainen työnjohtaja 2000 e /kuukausipalkka

      nm. tj lapista (levillä hiihtelemässä)

      • custoe

        hah hah halvalla teet sinäkin...


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Diesel-ammattilainen kehuu Sanna Marinia

      "Sanna Marinin (sd) hallitus loi neljä vuotta sitten väliaikaisen polttoaine­tuki­järjestelmän, kun energianhinnat nousi
      Maailman menoa
      36
      2769
    2. Pitkänperjantain kunniaksi tekoälyn analyysi Riikka Purran kirjoituksesta

      🧠 Mitä se kertoo "riikka"-nimimerkin lähijunassa tapahtuneesta? 1. Asenteellinen ja epäasiallinen sävy: Kirjoitus purs
      Maailman menoa
      18
      2587
    3. 100 prosentin perintövero korjaisi myös Hitas-ongelman

      Moni ei uskalla kieltäytyä perinnöstä maineen menettämisen uhalla, joten sitten tulee näitä tilanteita, joissa joutuu es
      Maailman menoa
      43
      2278
    4. Riikan antisakset leikkaavat bensan hintaa ylöspäin

      Sannan aikoina bensaa sai 1,3 euron litrahinnalla ja Riikka leikkasi sen euron ylemmäksi reiluun 2 euroon. Joko on saks
      Maailman menoa
      20
      1871
    5. Iso poliisioperaatio Lapualla

      Paikalla oli silminnäkijän mukaan myös kolme ambulanssia. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011924650.html Onko virpo
      Lapua
      38
      1592
    6. Olen aika varma

      että meidän tiemme risteäminen oli ainutkertainen tapahtuma elämässäni. En tule koskaan kohtaamaan ketään muuta, joka sa
      Ikävä
      51
      1555
    7. Oletko nähnyt hänet ilman...

      Vaatteita!?
      Ikävä
      38
      1483
    8. Sukupuolineutraalit liikennemerkit yksi persujen älynväläys

      Samassa rytäkässä kaikki syrjäseutujen bussipysäkkien liikennemerkitkin vaihdettiin, vaikkei bussia ole liikennöinyt enä
      Maailman menoa
      25
      1363
    9. Oon niin surullinen

      Ettei meistä tullut sitä mitä toivoin
      Ikävä
      29
      1215
    10. Mitä sitten odotat

      Jos seurailet vain tekemisiäni
      Ikävä
      26
      1151
    Aihe