http://www.mtv3.fi/urheilu/hockeynight/uutiset.shtml/arkistot/hockeynight/2008/02/606466
Jere ei enää kelvannut SM-liigaan, joten hän suuntaa katseensa Slovenian kentille...
Jere Bratislavaan
10
1363
Vastaukset 10
- äL_Jii
Sloveniassa ei varmaankaan edes tunneta lajia nimeltä jääkiekko.
- pelataan
lätkää... nimittäin Sloveniassa. Vuoden 2006 MM-kisoissa Slovenian kiekkotaiturit kiusasivat meikäläisiä parin erän ajan. Johtivat muistaakseni pahimmillaan 3-1, mut onneksi voitettiin lopulta tuskaisen väännön jälkeen 3-5.
- -----
Se on kylläkin Slovakian joukkue.. Kaks aivan eri maata..
..että tämä "korvaamaton" puolustaja pääsee taas hommiin. Kumpa vain muitakin rikollisia hyysättäis yhtä ahkerasti pois rikoksen poluilta.
Tämän asian ympärillä ollut pyöritys todistaa jääkiekon olevan tärkeydessään vähintään samaa luokkaa kuin Kemijärvi/Summa-päätökset, aina ilmaston muutokseen.. tietenkin eduskunnassa tapahtuneen "kähminnän" kautta, päätyen Variksen "lentoon" urheilupiireistä.- jos...?
Aika hankalaksi saattaa pelaaminen Slovakiassa tai muualla perähikiässä mennä, jos Jerelle läsähtää ehdotonta...
- JohnLeeBank
Miten ihmeessä Jere nyt pelaamaan voi lähteä kun on linnareissu edessä??? Vai tuleeko sopimus voimaan muutaman vuoden päästä....?!?!?!?
- sissossaatina
Saunan lauteilla suunnitelmat jo selvitetty, ilmeisesti kaikin puolin. Urheilu on nykyään perseestä. Lajista riippumati.
- erikoista Jeressä?
Mitä erikoista on tässä Jere Karalahdessa? Miksi seurat ovat valmiita palkkaamaan Jeren? Negatiivista mainosta tullut jo pitkään huumeotsikoilla.Onko Jere todellakin niin VALTAVAN hyvä ja poikkeuksellinen pelaaja, että riski kannattaa ottaa.Miksi jääkiekossa suositaan huumeita?
- ajanhukkaako?
että miksi kuluttaa aikaa sopimusneuvotteluihin jos seuraavaksi mennään vankilaan?
- mmjklms
mahtaako pelaa äijä kaudella 2008-2009 enää misssään...2007-2008 ei pelannut
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 77968
- 73832
Jasmin Vähäkangas paljastelee
Eilinen päivä on heillä kulunut biitsillä niin silloin tuo äiti ihminen on intoutunut paljastelemaan kunnolla. Laittanut100567- 43565
- 45533
Kangaskylän alkoholi-hurjastelijat
Oppi olkoon että autollessa etanoli kuuluu pääasiassa 95 E10 polttoaineseen, siihenkin vain enimmillään 10% vahvuisena t4516Miehet lähtevät itse pois deittailumarkkinoilta
Ovat saaneet tarpeekseen naisista. Tyypillisin poistuja on: Koulutettu, työssäkäyvä, etsii pitkäaikaista parisuhdetta.158502- 26491
Oikea nainen
On äärimmäisen naisellinen, pienikokoinen, kapeaharteinen, pienet kapeat kasvot, paksut huulet, kauniit hiukset, upeat t132482Olen pahoillani mies ihan kaikesta
Et sinä ole edes tehnyt mitään väärää. Eihän kenestäkään ole pakko tykätä. Pyydän anteeksi kaikkea häiriköintiä, joka on56443