http://www.mtv3.fi/urheilu/hockeynight/uutiset.shtml/arkistot/hockeynight/2008/02/606466
Jere ei enää kelvannut SM-liigaan, joten hän suuntaa katseensa Slovenian kentille...
Jere ei enää kelvannut SM-liigaan, joten hän suuntaa katseensa Slovenian kentille...
Vastaukset 10
Vanhimmat
Sloveniassa ei varmaankaan edes tunneta lajia nimeltä jääkiekko.
lätkää... nimittäin Sloveniassa. Vuoden 2006 MM-kisoissa Slovenian kiekkotaiturit kiusasivat meikäläisiä parin erän ajan. Johtivat muistaakseni pahimmillaan 3-1, mut onneksi voitettiin lopulta tuskaisen väännön jälkeen 3-5.
Se on kylläkin Slovakian joukkue.. Kaks aivan eri maata..
..että tämä "korvaamaton" puolustaja pääsee taas hommiin. Kumpa vain muitakin rikollisia hyysättäis yhtä ahkerasti pois rikoksen poluilta.
Tämän asian ympärillä ollut pyöritys todistaa jääkiekon olevan tärkeydessään vähintään samaa luokkaa kuin Kemijärvi/Summa-päätökset, aina ilmaston muutokseen.. tietenkin eduskunnassa tapahtuneen "kähminnän" kautta, päätyen Variksen "lentoon" urheilupiireistä.
Aika hankalaksi saattaa pelaaminen Slovakiassa tai muualla perähikiässä mennä, jos Jerelle läsähtää ehdotonta...
Miten ihmeessä Jere nyt pelaamaan voi lähteä kun on linnareissu edessä??? Vai tuleeko sopimus voimaan muutaman vuoden päästä....?!?!?!?
Saunan lauteilla suunnitelmat jo selvitetty, ilmeisesti kaikin puolin. Urheilu on nykyään perseestä. Lajista riippumati.
Mitä erikoista on tässä Jere Karalahdessa? Miksi seurat ovat valmiita palkkaamaan Jeren? Negatiivista mainosta tullut jo pitkään huumeotsikoilla.Onko Jere todellakin niin VALTAVAN hyvä ja poikkeuksellinen pelaaja, että riski kannattaa ottaa.Miksi jääkiekossa suositaan huumeita?
että miksi kuluttaa aikaa sopimusneuvotteluihin jos seuraavaksi mennään vankilaan?
mahtaako pelaa äijä kaudella 2008-2009 enää misssään...2007-2008 ei pelannut