av-malformaatio

Minulla todettiin vajaat kolme vuotta sitten magneetin yhteydessä av-malformaatio. Sädehoidon ja kolmen operaation jälkeen olisi edessä työ kokeilu. Ei tosin edellisessä ammatissa. Onko kellään kokemuksia vastaavasta
3522
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

leikattiin lokakuussa 2005 verisuoniepämuodostuma joka alkoi vuotaa ja sillä lailla se todettiinkin.Verenvuoto aiheutti neurologisia oireita kuten kaksoiskuvia joten paluu entiseen päätetyöskentelyä paljon vaativaan ammattiin ei enää ole mahdollista.Minullakin kaksi työkokeilua (ensimmäinen vanhassa työpaikassani) jossa todettiin että virheitä tulee liikaa ja päätetyöskentelynopeus ei riitä lähellekään hektiseen IT-maailmaan.Toivottavasti työkokeilusi tulee onnistumaan.Terveisin MLL Muutoin seuraavassa osoitteessa paljon
AVH:n tai infarktin kokeneiden kirjoituksia :
http://www.avh.palaios.com

Äänestä
  • Mitenkä talous puoli huomioitiin kokeilussa. Matkakustannukset yms

    Äänestä

  • av14 kirjoitti:

    Mitenkä talous puoli huomioitiin kokeilussa. Matkakustannukset yms

    voi olla esim työeläkelaitoksen maksamaa työkokeilua jolloin olet määräaikaisella työkyvyttömyyseläkkeellä eli kuntoutustuella joka sitten työkokeilun ajalta maksetaan vielä korotettuna.En tiedä tarkoitatko tällaista työkokeilua.Matkakustannukset maksettiin jonkinlaisen taulukon mukaan.Kyllä sillä junan kuukausilipun sai maksettua.Terveisin MLL

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


av14 kirjoitti:

Minulla todettiin vajaat kolme vuotta sitten magneetin yhteydessä av-malformaatio. Sädehoidon ja kolmen operaation jälkeen olisi edessä työ kokeilu. Ei tosin edellisessä ammatissa. Onko kellään kokemuksia vastaavasta

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu