Uusimman Hymyn mukaan Glamour Dolls tanssiryhmän perustaja Johanna Tukiainen ja siskonsa Julia Tukiainen joutuivat putkaan Tukholmassa uudenvuoden aaton kartanonjuhlista! Johannalla ollut muutenkin epäonnea, mm. ketjukolari ja Villingin venekauden hässäkkä. Jos tytöt pitivät kuvassa olleita pinkkejä iltapukuja päällään kyseisissä kartanonjuhlissa, en yhtään ihmettele että ruotsalaiset naiset kävivät kimppuun...:)
Samassa lehdessä myös Rachel Kauppila myöntää olevansa oikeasti raskaana ääliö julkisuudenkipeälle landepaukku Timolle ja Miss Suomi finalisti Mariel Mettelä osoittautuu kunnon pahoinpitelijäksi! Miksi ihmeessä Mariel pääsi tuollaisella taustalla edes finaaliin asti..?
Samassa lehdessä myös Rachel Kauppila myöntää olevansa oikeasti raskaana ääliö julkisuudenkipeälle landepaukku Timolle ja Miss Suomi finalisti Mariel Mettelä osoittautuu kunnon pahoinpitelijäksi! Miksi ihmeessä Mariel pääsi tuollaisella taustalla edes finaaliin asti..?
Vastaukset 5
Vanhimmat
Juuu....tottahan se on, kun kerran ihan Hymyssä ollut.....Asioilla kun on tapana olla toinenkin puoli.
Varmaan olivat ainoat ihmiset, jotka putkaan joutuu uutebnavuonna ?? Ketjukolari nyt on jo semmonen, että vähintään kymppi uutisten uutiskynnys pitäis ylittyä.
Timo ja rachel nyt näkyy toisistaan tekevän tutkintapyyntöjä, joten ota siitä selvää kuka kusettaa ja ketä ja kumpi haluaa julkkikseks ja kumpi muuten vaan lehtiin.
Entä Mariel ? Ei tarvitse yliopiston käynyt olla, kun tajuaa, että joku sai pari tonnia, kun kertoi oman version lehdille kolmen vuoden takaisista asioista. Ja aina löytyy ainaki muutama jolle lehdessä kerrottu on totuus. Kun asiassa ei ole poliisitutkintaa suoritettu, niin ihminen voi kertoa oman version, eikä kukaan voi asialle mitään.
taitaa tuo solariumissa loppuun kärtsätty racheli olla vielä enemmän julkisuudenkipeä ku timo jolta nyt viedää kakara ja kaikki muu oman hölmöyden takia.
kannattaisi miettiä juntinkin että tuollaiset akat haluaa tasan julkisuutta eikä mitään muuta mutta minkäs teet jos oot juntti.
Eiköhän se ole se muovi-Johanna, joka on solariumissa kärtsätty. Eikös tuo Rachel ole luonnostaan ruskea, on adoptoitu vauvana muistaakseni Etiopiasta Suomeen.. Hän ei siis solariumia tarvitse.
Johanna - oletpa pahansuopa! Tuut ite kehuskelemaan sua ja Juliaa, ja samalla haukkumaan toisia: se landepaukku timo on idiootti, (mut niin on se sun "personal traineri" rachel samoin.) Tuo mariel piti varmaan laittaa joukkon sen takia, kun tanssii kilpailevassa porukassa.
muuten, kukaan muu ei kutsu dollseja "glamour dollseiksi" kuin sinä.
Keinolla millä hyvänsä sun täytyy pyrkiä esille. Itket ensin sun blogissa miten et halua kaikesta retostella julkisuudessa, mutta kuitenkin haluat, koska kerroit juurta jaksaen jollekin hymy-lehdelle sun ongelmista, ja sit meet aina nettiin mainostamaan et susta on kirjoitettu jossain.
Olet itse todella kova tuomitsemaan, ja haukut aina tosi ilkeesti toisia, mutta jos joku viittii mainita, et te ette todellakaan ole mitään upeita daameja, niin heti oot väittämässä kateelliseksi jne.
Totuus on kuitenkin se, et te ootte niin noloja, että kun ootte joissain bileissä, niin teistä ei niin digata, mut ette itse sitä tajua.
Siis kuka ihme on Johannaa Tukilainen? Never heard. Mut joo noi Timon ja Rachelin jutut mua ei jaksa oikeen kiinnostaa ja missikisatkin on ihan turhat.