Yöelämä Krakovassa?

Onko kellään kokemuksia Krokovan yöelämästä ja paikoista mihin kannattaa mennä/mitkä kannattaa ehdottomasti kiertää kaukaa? Ollaan lähdössä alkukesästä "poikaporukalla" reisuun ja olisi kiva kuulla kokemuksia paikoista jo etukäteen.
33168
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Eli tervetuola paratiisiin! Kokemuksia löytyy kyllä. Kannattaa alkuun tutustua sivustoihin www.cracow-life.com ja www.kr-nightlife.pl
Jälkimmäinen on puolankielinen, mutta kohdasta "Galeria" pääsette tutustumaan viimeisimpien bileiden kuvamateriaaliin, ja kuvia löytyy useista rafloista. Valitkaa kohteeksenne vaikka se, jossa näyttää olevan näyttävimmän näköisiä tyttöjä! Tiedän, valinnan vaikeutta;)

Voisin suositella näin alkuun Midgard:ia ja Frantic:ia, joissa kannattaa viettää iltaa n. 23->, mikäli vielä 04-06 välillä tekee mieli jatkaa aina aamu 08:aan asti, niin kannattaa suunnata heteroystävälliseen Kitsch:iin. Sinne menosta ei tosin kannata kovaan ääneen mainostaa paikallisille pojille, mikäli ette heitä paremmin tunne... Ko. ravintolassa löytyy yllättävän hyvä meno(vaihto-oppilaiden varma valinta) ja kauniita naisia 04->
Kaikista mainitsemistani paikoista löytyy tietoa cracow-life.com:ssa.

P.S alkuiltaa voitte viettää ihan missä tahansa niistä Krakovan "600 kuppilasta", juoma ei lopu juomalla ja ystävällisiä ihmisiä tapaatte varmasti!

Na zdrowie!

Äänestä
  • Kiitokset hyvistä vinkeistä, kuulostaa ehdottomasti käymisen arvoiselta paikalta!

    Äänestä

Riippuu tietysti siitä mitä haluaa.
Baareja ja klubeja löytyy nimittäin aivan valtavasti superpintaliitokiiltokuvapaikoista ja loistavista jazzkuppiloista indiediskoihin ja räkälöihin.

Ensiksimainituissa on suuri riski saada rumasti turpaan. Tai, sama riski on oikeastaan Puolassa kaikkialla, mikäli olet huonostikäyttäytyvä ulkomaalainen.

Vuoden verran Krakovassa asuneena voin sanoa, että tylsää ei tule olemaan. Ja "poikaporukan" kannattaa opetella muutama sana puolaa ja menestys on taattu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


reisumies kirjoitti:

Onko kellään kokemuksia Krokovan yöelämästä ja paikoista mihin kannattaa mennä/mitkä kannattaa ehdottomasti kiertää kaukaa? Ollaan lähdössä alkukesästä "poikaporukalla" reisuun ja olisi kiva kuulla kokemuksia paikoista jo etukäteen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu