Tammikuussa

Peugeot mennyt kovin hyvin kaupaksi.
Itse olisin uskonut uuden 308 kiinnostavan monia ostajia.
3390
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

308 tuli myyntiin tammikuun puolivälissä, mutta toimitukseen autoja ei ole. 307:aa saa vaan farkkuna, yksittäisiä 307 löytyy kait vielä 3-ja 5-ovisina, mutta hinnastoissa niitä ei ole.

207 myynti nousi yli 40 %. 308 tulee perässä, kunhan Eurooppaan on ensin myyty puoli miljoonaa, jonka jälkeen niitä alkaa riittämään pienen Suomenkin kysyntään.

Äänestä
  • Euroopassa sujunut hyvin: 207 oli viime vuonna myydyin automallin ennen VW Golfia ja 308:n myynti ylitti jo n. parin kuukauden kuluttua syksyllä 100 000 kpl. Edellä mainitut molemmat asiat ylittivät asetetut tavoitteet. Suomessa tammikuussa 308:n tilauskanta ylitti 400 kpl eli puolet siitä mitä koko vuonna Suomeen saadaan. Toimitukset tapahtuvat silloin kun pystytään toimittamaan, valitettavasti Suomi on tärkeydeltään pieni markkina-alue.

    Äänestä

myydä kesän jälkeisiin toimituksiin 308:a. Ei riitä toimituksiin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ei. kirjoitti:

Peugeot mennyt kovin hyvin kaupaksi.
Itse olisin uskonut uuden 308 kiinnostavan monia ostajia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu