Halmeen opetus

Olkoon Halmeen kohtalo opiksi kaikille kaksinaismoralisti pöhöbodareille, hormonihirmuille ja sekakäyttäjille. Älkää sekoittako kuuppaanne ja kehoanne kaiken maailman voimailumömmöillä, napeilla ja alkoholilla ne on paljon pahempia kuin monet huumeet joita vastaan populisti Tony niin kovasti sotii.

Jos Tonykin olis vetänyt vaan pilvee niin olisi pyssyt jääny hankkimatta ja teho-osasto kokematta, voisi viettää leppoisaa kesälomaa silmät punaisina Katjansa kanssa.
81123
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Niinpä, miksi ajaa bemarilla, kun voit lentää LSD:llä. Annetaanpa äijän itse kertoa mikä sitä vaivasi, tällaiset tuomiot ennen syyllisyyden tunnustamista ovat kuin kusisi vastatuuleen, aina tulee jonkin verran omille kintuille.

Äänestä

On hoidettu jo muutaman käyttökerran jälkeen.

Äänestä
  • Niin ja alkoholimyrkytykseen kuolee vuosittain satoja.

    No ei kannabis toki kaikille sovi mutta aika vähissä taitaa olla kannabis-kooma potilaat.

    Äänestä

  • On muuten totta!

    Äänestä

  • Nuorena miehenä veti meidän kulmilla cannaa vähän joka toinen. En silti ole koskaan edes kuullut mistään kannabispsykoosista, muutoin kuin pelotteluna.

    Niin, että jos jollain on asiasta tietoa tai linkki jonkin virallisen tutkimuksen pariin, niin olisi ihan mielenkiintoista asiasta kuulla.

    Totta vai propagandaa?

    Äänestä

  • cannarivainajan äiti kirjoitti:

    On muuten totta!

    Kannabis EI ole tuottanut yhtään suoraa kuolemaa. Siis itse huumeeseen ei ole kuollut kukaan, siitä en sitten tiedä onko joku pässi päättänyt lähteä ajamaan autolla pilvessä, näissä tapauksissa moka on käyttäjän, ei huumeen. Kyllähän rattijuoppokin juo alkoholia mutta ei se alkoholi päätä lähteä ajelulle.

    Äänestä

Pilvessä ja kumppaneissa on se ongelma, ettei ne kasvata hauista, joka on tähän saakka ollut Tonin elämän peruslähtökohta viimeiset 20 vuotta(?). Nyt Toni joutui omille henkisille kyvyilleen liian kovaan paikkaan ja kuula meni tilttiin ja sitä piti resetoida tunnetuin seurauksin. Ikäväähän tässä on ennen kaikkea se, ettei kansanedustajan työtä voi todellakaan pitää henkiseltä kuormitukseltaan kovinkaan rankkana.

Äänestä
  • Vaikka tuo Junttein Jumala raiskaisi puolen tusinaa pikkutyttöä ja teloittaisi niskalaukauksella kuorollisen sotaveteraaneja, ylistyshymnin hyrinä ei siitä vaikenisi. Vaikka kaveri tekisi mitä, kannattajien päänrakenne ei salli sanoa tai ajatella, että voi paska minkä teit.

    Kerta kaikkiaan, tämä juttu osoittaa viimeistää, mitä sakkaa nuo Halmeen tukijat ovat.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


thc kirjoitti:

Olkoon Halmeen kohtalo opiksi kaikille kaksinaismoralisti pöhöbodareille, hormonihirmuille ja sekakäyttäjille. Älkää sekoittako kuuppaanne ja kehoanne kaiken maailman voimailumömmöillä, napeilla ja alkoholilla ne on paljon pahempia kuin monet huumeet joita vastaan populisti Tony niin kovasti sotii.

Jos Tonykin olis vetänyt vaan pilvee niin olisi pyssyt jääny hankkimatta ja teho-osasto kokematta, voisi viettää leppoisaa kesälomaa silmät punaisina Katjansa kanssa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu