Jos olisit syyttömänä kuukauden kiinni ja vangittuna, kertoisitko kuulusteluissa asiat niin kuin ne ovat, ja pääsisit vapaalle harjoittamaan ammattiasi.
Vai, pitäytyisitkö "en kommentoi" linjalla ja pysyisit kiinniotettuna ja vangittuna etkä pääsisi harjoittamaan ammattiasi ?
Vai, pitäytyisitkö "en kommentoi" linjalla ja pysyisit kiinniotettuna ja vangittuna etkä pääsisi harjoittamaan ammattiasi ?
Vastaukset 7
Vanhimmat
Ilman muuta olsin linjalla en kommentoi! Jos olisin syytön! Koska valtio joutuu silloin korvaamaan vankeusaikani!
En halua antaa suomalaiselle poliisivaltiolle voimaa:(
Syyllinen pysyy -en kommentoi linjallaan. Syytön kyllä kommentoisi ja pääsisi vapaaksi, koska syyttömällä ei ole mitään syytä olla kommentoimatta.
Niin minäkin luulin, mutta luojan kiitos uskoin lakimiestäni! Lähes kaikkeen hänen neuvostaan vastasin en kommentoi!
Valtio maksoi aiheettomasta vangitsemisesta lähes 30000E lakimiehen kulut:)
Sinä et ole kotoa uskaltanut edes ulos lähteä. Äiti kielsi kirjoittelemasta nettiin tyhjänpäiväisyyksiä, usko nyt jo Pertti.
Tottakai joo, mene muualle satuilemaan... Huuhaa palsta on sua varten tehty.
toi sun kommentointisi. Jos tosiaan kuvittelet että syyllisyys/syyttömyyys on näin helposti pääteltävissä niin se kertonee jotain sinun asennevammasi vakavuudesta. "koska syyttömällä ei ole mitään syytä olla kommentoimatta" toisaalta syyttömällä ei ole mitään tarvetta/syytä kommentoida jos ei kiinnosta, huvita tai muuten vain halua. Valitettavasti kommentointi ei myöskään auta mitään oli syytön tai syyllinen.
sun kommentointisi.
Mistä teitäkin wannabe-kriminaaleja sikiää? Rosvoja pidetään kovina jätkinä, mutta oma kantti ei riitä edes rosvoiluun.
Olette pelkkiä luuseripellejä niin "oikeiden" rosvojen kuin kyttienkin mielestä.