Kun sitä ollaan sängyssä joka vaan hyväillään tai harrastetaan ihan seksiäkin niin, kumman haluat mielummin määrävän tahdin tytön vai pojan? Kumpi päällä ? tykkäätkö oma-alotteliausuudesta? .. pistätkö vastaukseen oletko tyttö vai poika.
Tyttö määrää tahdin
haittaako?
111853
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Pidän enemmän siitä jos tyttö määräät tahdin ja on innokas kokeilemaan uusia asentoja.
mietin just samaa, tykkäsin ehkä ite enemmän ku tyttö on päällä, koska se voi olla pojan rinnan pääl iha rauhas, sit jos poika on pääl ni tissit ees :P
No poika päällä ja tyttö alla :)
Poika sais määrätä tahdin, mut jos tyttö sanoo ettei joku tunnu hyvältä tai et vähän rauhallisemmin (tai jos sen näke naamasta) niin täytyy tajuu se. Olis kiva jos poika tekis aloitteen, mut samahan se tavallaan on.
Olen tyttö. =)
mä ainakin haluun että poika määrää tahdin :) on tietenki kiva et poika on päällä välillä mut kyllähän tytönki pitää päälle päästä. oon siis tyttö
mä ainakin tykkäisin jos poika on päällä, tekee eka alotteen jne. ;) mut sit ois mukava keikauttaa toisinpäin, nii et tyttö on hetken pojan päällä.
oon tyttö.
Poika päällä runkkaamassa ja tyttö alla kiimaisena.
Mut olis kiva et tyttökin olis ylhääl ni voi nuoleskella..
oon poika
Poika päällä on paras. Ja se määrää tahdin.
OOn tyttö
Hassua, miten tästä näkyy että pojat haluis tytön olevan päällä, ja tytöt pojan xD
itekki huomasin saman. :D
Kyllä useimpia kait kiihottaa olla passiivisempana osapuolena.. Meil se on ihan et kumpi jaksaa, poikaystävä haluis olla alla ja yllättäen niin haluaisin minäkin :D.
Voihan noissa vaikka vuorotella. Oikeastaan on ihan jees itekin olla aktiivisena osapuolena, näkee kun toinen nauttii siitä mitä tekee.. Ja tulishan siitä pidemmän päälle vähän tyhmä olo jos toinen aina "tekis minulle" ja itse en koskaan takasin.
mun mielestä poika määrää (päällä) tahdin ja tyttö neuvoo mikä tuntuu parhaimmalta
Mielummin poika. Et poika päällä ja silleen. Tykkäisin sellasesta määrätietoisesta ja vahvasta pojasta. Oon tyttö