Minua kompanjan päällikkö pyysi aukkiin mutta en mennyt kun sielä tetsattiin kuusi kakkosissa ja toiseksi en halunnut sillä kaikki alikit ja muut skaparit on ihan pellejä. Mitä hyötyä on karjua keskellä yötä asemaan ja ottaa aikaa sekgunti kellolla kauan kestää kun ollaan nukkumassa. Ei se vihoolinenkaan silleen tee. Ihan pellei noi kaikki alikit ja muut. Onneks en menny sinne aukiin.
Auki
Tactical_SPOL_MP5
1
684
Vastaukset
- fhaagdj
ja jääkärit/muut pellet ja site ne kuljettajat tai panssarimiehet(lue: traktoripojat).. huh! SpolMIES on MIES ja siihen pyrin Minäkin! Jollen pääse niin 2. vaihtoehtona on kirjurin homma.. 6kk leppoisaa ja saa helpommin korboraaliksi ylennyksen, kun joutuu isojenp pamppujen persettä nuolee..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1126256Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3705928Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie635320Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3393902Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42325Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1452305Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1141361- 121161
- 1811007
- 56823