Minua kompanjan päällikkö pyysi aukkiin mutta en mennyt kun sielä tetsattiin kuusi kakkosissa ja toiseksi en halunnut sillä kaikki alikit ja muut skaparit on ihan pellejä. Mitä hyötyä on karjua keskellä yötä asemaan ja ottaa aikaa sekgunti kellolla kauan kestää kun ollaan nukkumassa. Ei se vihoolinenkaan silleen tee. Ihan pellei noi kaikki alikit ja muut. Onneks en menny sinne aukiin.
Vastaukset 1
- fhaagdj
ja jääkärit/muut pellet ja site ne kuljettajat tai panssarimiehet(lue: traktoripojat).. huh! SpolMIES on MIES ja siihen pyrin Minäkin! Jollen pääse niin 2. vaihtoehtona on kirjurin homma.. 6kk leppoisaa ja saa helpommin korboraaliksi ylennyksen, kun joutuu isojenp pamppujen persettä nuolee..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 851315
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmella
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmen torin laitamilla. Poliisi epäilee tutkivansa tapausta. Silminnäkijä33998Kattoikkuna puuttui - vai puuttuiko sittenkään?
Tönölään ei saatu mökkejä, kun kattoikkunasta oli pula. Näyttää konkurssihakemus tulleen kuitenkin 31.8., joten kattoikk19835Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.13650- 46639
Petteri A-studiossa: "Ihmiset ovat alkaneet saada töitä" ..mitä vitt..
Missä todellisuudessa toi Orpo oikein elää, Suomen työttömyys 2000-luvun ja EU/OECD-maiden korkein tuplat niiden keskita148638Kuka oli kuskina
Volvo suistunut päin koivua torin laidalla? Oliko vauhtia liikaa vai sairaskohtaus vai humala?13617Nythän todellisuus on kuitenkin se
että miehen täytyy tehdä miehen työ. Olla mies. Naisen täytyy tehdä naisen työ. Olla nainen. Voimme puhua pehmeitä ja182603- 28508
Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.39508