Kiinteistö Oy Kajaanin Pietari

Mistä ovat Kiinteistö Oy Kajaanin Pietarin asunnot tehty, kun seinätkin liikkuu, kun niitä tönii. Uskaltaako näissä asunnoissa asua?

-10 asteen pakkasilla lämpöpatterit tulisen kuumina niin siitä huolimatta täytyy olla sisällä toppavaatteet päällä. Sain muuten Pietarilta 80 euron lisä lämmitysmaksun.

Melutaso on melkoinen joka aiheutuu lämmitysputkistosta ja ties mistä talon heilumisesta aiheutuvista äänistä.
71984
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Laajakankaalla ja Lohtajalla saneerattu 80:kymmentä luvulla tehdyt kerrostalot. Ei itsemaksava asuntovelallinen pysty tälläiseen.Sanotaan että saneerauksen jälkeen vuokrat nousee,mutta kukahan ne pääsääntöisesti kalliit vuokrat maksaa. Onhan toki niitäkin jotka maksaa itse kypsää vuokraa, villissälännessä asumisesta.

Äänestä
  • taloja Laajakankaalla peruskorjattu. Ite muutin pois -85 valmistuneesta talosta möykkääjien ja kosteusvikojen takia, eikä parannuksia siihen taloon lupailtu kuin vasta aikaisintaan 2010.

    Äänestä

Kannattaisko kuitenkin nuo asiat kertoa ihan sinne Koy Pietarille päin, eikä tänne jurnuttaa? Voihan se olla, että eivät tiedä noista ongelmista ja parhaimmassa tapauksessa sitten kun tiedon saavat, voisivat niitä korjailla?
..sanonpahan vaan..

Äänestä

Ethän vaan asu Maahisentiellä..?

Äänestä
  • ole ainakaan mitään ongelmaa lämmön kanssa, se on tismalleen sen verran kuin haluankin...ja palautuksia on tullut lämmöstä sekä vedestä ihan kivasti.

    Äänestä

sen takia patteri menee täysille, minä se etsin aina asunnon muualta kun Kajaanin Pietarilta, on tähän asti ollut hyvä tuuri, että yksityisiltä on saanut vuokrattua kämpän, ei ole meluhaittoja yms.

Äänestä
  • Meluhaitoista puheen ollen kerrostalot on myös äänieristyksen puolesta hataria kuin harakan pesät. Luulis, ettei kukaan oo niin vähäjärkinen, että rakentaa välipohjan ilman askeläänieristystä, mutta joku näköjään on ollut. Sitten kun yläpuolelle sattuu muuttamaan joku "URPO" joka kuulostaa siltä, että kuuluu varmaan johonkin kanta-astujien liittoon ja töminästä päätellen on varmaan kyseessä itse herra kyseisen liiton puheenjohtaja. Mukava aina aamuisin kun ensimmäiseksi kuuden aikaan alkaa kuulua yläpuoleta TUM TUM TUM ja että sitä kestää, kuka jaksaa aamulla tunnin ravata koko ajan edestakaisin, menis jo hel...ti lenkille tai pistäis huopatossut jalkaan jos on tapana kävellä kuin luolamies. Sitten kun joku sattuu ottamaan vähän "Koffia" ja kuulohan se perhana huononee niin on pakko sitten nostaa ääntä ja sit känniläisten älämölö kuuluu ilmastinnin kautta kuin joku huutaisi megafoniin, voi jestas sentään tätä elämää näissä taloissa, pois se on muutettava, ei näissä täyspäiset voi asua tulematta itse hulluksi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kolmekos kirjoitti:

Mistä ovat Kiinteistö Oy Kajaanin Pietarin asunnot tehty, kun seinätkin liikkuu, kun niitä tönii. Uskaltaako näissä asunnoissa asua?

-10 asteen pakkasilla lämpöpatterit tulisen kuumina niin siitä huolimatta täytyy olla sisällä toppavaatteet päällä. Sain muuten Pietarilta 80 euron lisä lämmitysmaksun.

Melutaso on melkoinen joka aiheutuu lämmitysputkistosta ja ties mistä talon heilumisesta aiheutuvista äänistä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu