motonetista sai xenon h7

uusilla polttimoilla ajava

motonetista sai xenon h7 9,90e mutta paketista ei saanu selvää minkämerkkiset polttimot ovat
paketissa lukee tuning ja polttimot ovat siniset
no ei kalliit jos kestävät!!

9

5531

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • xenon poltin ?

      Xenon polttimo on väriltään kirkas ja malliltaan eri näköinen tavallinen H7 poltin .

      Hinta kyllä epäilyttää ?

    • k233

      Todennäköisesti nuo ovat ihan halogeenipolttimot sinertäväksi värjätyillä laseilla. Oikeat xenonpolttimot maksavat yleensä yli 70 e kpl, eikä niiden kannat ole tavallisia h-kantoja (pl laittomat viritykset, joita tuskin Motonetissä myydään).

      Muuten aika halvat myös xenon look -polttimoiksi.

      • aivan roskaa

        Nuo ovat niitä typerän näköisiä nuorisovaloja, joiden valoteho on aivan säälittävä. Eikös noita oltu jossain välissä kieltämässäkin, kun häikäisevät vastaantulijoita surkealla valokuviollaan?

        Värisävykin on aivan naurettava, näyttävät välillä punertavilta, välillä vihertäviltä ja kellertäviltä. Noita ei todellakaan voi erehtyä luulemaan aidoiksi xenonvaloiksi, joita niitäkin toki nykyään saa vanhoihinkin autoihin vähän reilulla satasella.


    • 12234

      ovat xenoxit,ostit vain ihan tavalliset siniset polttimot ja nyt kuvittelet ajelevasi xenoxseilla

      • ingenjöör

        Ne ovat xenon-polttimot. Ts. tavalliset hehkulankapolttimot, joiden sisällä on ksenon kaasua. Niinkuin nykyään kaikossa halogeenipolttimoissa.
        Xenon polttimet ovat asia erikseen, koska niissä ei ole edes hehkulankaa vaan elektrodien välille syntyy valokaari 25000 voltin jännitteellä. Eivät edes lämpiäisi 12 voltilla. Eli ei polttimoissa ole huijattu. Ainoastaan käytetty hyväksi ostajan tietämättömyyttä


      • asssholeeeee
        ingenjöör kirjoitti:

        Ne ovat xenon-polttimot. Ts. tavalliset hehkulankapolttimot, joiden sisällä on ksenon kaasua. Niinkuin nykyään kaikossa halogeenipolttimoissa.
        Xenon polttimet ovat asia erikseen, koska niissä ei ole edes hehkulankaa vaan elektrodien välille syntyy valokaari 25000 voltin jännitteellä. Eivät edes lämpiäisi 12 voltilla. Eli ei polttimoissa ole huijattu. Ainoastaan käytetty hyväksi ostajan tietämättömyyttä

        no jokainenhan voi itse päätellä millainen tuote on kyseessä jos paketissa lukee "tuning". itsekin olen moisiin hehkuihin törmännyt motonetissä ja ostinpa ihan huvikseni että saisin kerrankin kakkos-autooni puhtaan valkoiset valot edullisesti noiden normaalien kellertävien valojen tilalle. paskan marjat, keltasesta vihreän kautta vaalean siniseen väriä vaihtavat teini-polttimot ovat aika kaukana xenoneista, saati edes riittävän valkoiset kakkos-autooni. roskiin meni. ja niissä varmasti ei mittää kaasua sisällä ole, värjätyt lasit vaan.


      • juuppo8

        tuskin tiiät mistä puhut kun et osaa edes kirjoittaa aihetta mistä puhutaan,ota vielä pari vuotta apukoulua ja koita sitten uudelleen...xenokitxitneonitxeno


    • isänmaan toivot

      taas on tyhmää kusetettu halvalla hinnalla ja ala-arvoisilla tuotteilla, mistä näitä riittää?

    • hämärän rajamailla

      selasin e-bayta ja törmäsin siellä TEHOKKAISIIN led h7:n. 60w. oiskohan täällä jo joku kokeillut niitä lisäpitkiin?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      61
      4198
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      115
      2752
    3. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      45
      2252
    4. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      29
      1913
    5. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      24
      1843
    6. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      28
      1566
    7. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      17
      1420
    8. Hukkuneet pojat kalajoella pakolaisia?

      Eivät osanneet suomea nimittäin.
      Maailman menoa
      73
      1360
    9. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      146
      1307
    10. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      31
      1178
    Aihe