siirtolapuutarhalle tonkimaan maata ja ihmettelemään uuden kesänalkua sekä tapaamaan mökkinaapureita
Odottelen jo suurella kaipauksella pientä mökkiäni pihoineen
Vain hetki ja pääsee taas
tonkija
2
1013
Vastaukset
- minä kans
Täällä toinen! Aamukampaa ei vielä ole, mutta joka päivä kun valoista aikaa on enemmän, haaveilen jo kesästä. Toukokuun puolivälissä tai lopussa jo tarkenee asuakin mörskässä, sitten muutetaan.
- kihelmöi, kun
haaveilen taas uudesta kesäkaudesta. Siemeniä pitäisi alkaa osteleen jne.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.754246Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k112263Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2411437- 1551436
- 1201271
- 1131195
Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...
Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil721119Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!
No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik81096- 601004
- 35936