Olisin kysellyt tietääkä kukaan mistä saisi nättejä isojen tyttöjen vaatteita? Olen tässä kohta kolme vuotta joutunut syömään kortisonia ja se on tehnyt tehtävänsä. Kiloja kertynyt lähinnä vain keskivartaloon ja kasvoihin. Todella vaikeaa löytää istuvia vaatteita. Jalat ja ylävartalo edelleen kokoa 40 mutta vatsan seutu sitten varmaan kokoa 48.
Pitäsisi juhliin löytää jotakin nättiä. Mistä liikkeitä kannattaisi lähteä etsimään. Anttilat ja citymarketit sekä prismat voi suosiolla unohtaa. Niillä näyttää koot päättyvän 44 tai jos löytyy isompia niin se meneekin siihen collage puku sarjaan.
Etsiskelisin lähinnä jotakin mustaa pusero hässäkkää, jossa voisi olla rikottua leikkausta ja tunika tyylinen muttei sellanen joka näyttää sitten äitiyspaidalta, kun muutenkin tuo maha pullottaa. Paidan/jakun tms. kanssa sitten ihan kummat vaan hame tai housut.
Hametta vois ajatella, kun sääret sutjakat niin niitä parhaita puolihan pitäs korostaa.
Niin ja lauantaiksi pitäis vaatteet löytyä niin netti tilaus ei ainakaan ehdi. Sieltä saattas kyl löytyä erikoisiakin vaihtoehtoja.
Pitäsisi juhliin löytää jotakin nättiä. Mistä liikkeitä kannattaisi lähteä etsimään. Anttilat ja citymarketit sekä prismat voi suosiolla unohtaa. Niillä näyttää koot päättyvän 44 tai jos löytyy isompia niin se meneekin siihen collage puku sarjaan.
Etsiskelisin lähinnä jotakin mustaa pusero hässäkkää, jossa voisi olla rikottua leikkausta ja tunika tyylinen muttei sellanen joka näyttää sitten äitiyspaidalta, kun muutenkin tuo maha pullottaa. Paidan/jakun tms. kanssa sitten ihan kummat vaan hame tai housut.
Hametta vois ajatella, kun sääret sutjakat niin niitä parhaita puolihan pitäs korostaa.
Niin ja lauantaiksi pitäis vaatteet löytyä niin netti tilaus ei ainakaan ehdi. Sieltä saattas kyl löytyä erikoisiakin vaihtoehtoja.
Vastaukset 38
Vanhimmat
Käyppä tuolta kyselemäsä vähä vaatetusta juhliin.
Ne on sitten vasta juhlien jälkeen ne asut ;)
Kukahan tollasta tonnikeijua muka panis? Joku limane finninenäne rillipää ehkä maksimissaan. Ja turha alkaa lääkkeiden piikkiin laittaa tuota hirvittävää ylipainoasi, lääkkeet ainoastaan voivat lisätä ruokahalua, mutta sinä itse olet niillä vitun bigmac-purilaisillas saanut itsesi tuohon järkyttävään kuntoon. Sinuna jättäisin juhlat suosiolla väliin ja jäisin kotia vaikka popsimaan uunimakkaraa..
No tulihan sieltä sellanen viesti mitä ajattelin, jonkun munattoman ääliön kirjottavan. Onneksi teitä on vähän. suurin osa Lappeenrannan miehistä fiksuja ja hienon käytöksen omaavia. Sinähän se parhaiten tiedät miten minun läskini ovat syntyneet.
Niin ja tutustuppa paremmin tuohon kortisonin sivuvaikutukseen. Tosin ne lisäävät myös ruokahalua, mutta itse joudun käyttämään myös paljon muitakin lääkkeitä sairauden vuoksi, jotka vähentävät ruokahalua joten kilot ei ole mässyttämällä syntyneet. Tosin nyt varmaan kirjoitat, koska olet niin sairas akka niin pysy sängyssä muita sairauksillasi ällöttämästä. Niin ja todellakin minulla on rillipäinen komea mies mutta finnejä ei ole näkynyt sitten murkkuiän.
Niin ja voidaanhan me Sikari_Mika tavata ihan livenä niin näet sitten miten ällö tonnikeiju olen.
Todellakin ajattelin kirjoittaa että noin sairas ihminen voisi pysyä sielä omassa luolassaan vain ja olla muita häiritsemättä. Mutta ajattelin kirjoittaa myös että tuon kokoinen jokinorsu ei mistään löydä kauniita kuteita juhliin, koska mikään ei voi näyttää sinun päälläsi sievältä. Niin ja voisit ruveta kuntoilemaan, että mahtuisi ihmistenvaatteet päälle!
Onkohan valtakadulla se isojen tyttöjen liike vielä. Muistelen kyllä että siellä olisi ollut näitä aikoja loppuunmyynti. Ja haloselta voisi myös löytyä. Eikös h&m:stä löydy mies iso kokoisten puoli, vai onko enää uudessa paikassa?
Ja sitten vielä tälle idiootti sikari_mikalle...
Kyllä joillain ihmisillä on sitten tylsä elämä, kun pitää keskustelupalstalla huomiota kerätä!
kannata rasittaa muiden ihmisten koolla..ja toiseksee hänen kokonsa on ihan normaali!!
Mahtaa sinulla Mika olla vaikeaa liikkua yleisillä paikoilla pidätellen oksennusta. Sillä minua paljon isompia naisia ja miehiä on olemassa ja näkyy tuolla kaupunki kuvassa. On pitkää, pätkää ja lihavaa, laihaa ja tuuhea tukkasta, kaljua. On tervettä, sairasta. Omilla jaloin kävelevää ja jalattomia.
On nuorta, vanhaa. Kaikki me tänne sovitaan. Onneksi olen kotona ja tössäni kasvattanut lapsista suvaitsevaisia nuoria. Nykyisin nuoret ovatkin paljon suvaitsevaisempia, kuin ennen ja se on todella hieno asia.
Itsehän en suvaitse mitään poikkeavaa tai sairasta! Säälittävää sellane suvaitseminen jokasta vitun vaivasta kohtaan, SAIRASTA!
olen homoseksuaali, mutta koska en ole vielä hyväksynyt asiaa niin puran ahdistustani täällä. Pliis, ymmärtäkää.
Mene sinä sinne luolaasi ja ole kiltti ja PYSY siellä. Missä vanhempasi olivat silloin kun sinua olisi pitänyt kasvattaa ja kouluttaa????
yö-kastelia ja LAPPEENRANNAN kuuluisin kitisijä !
Sen äiti joutui imettämään mikaa 17 vuotta ja siksi se muori tunnetaan nyt kulmakunnalla pisimmistä tisseistään.(viruneet ryntäät)
koko sen suku on VIRUNUT mikä missäkin,isä konnulla,mummo hirressä ja mika huonossa seurassa ( salaa polttaen tupakkaa porttikäytävissä )
eli varsinaista LÄHEIS-RIIPPUVUUTTA harrastava klaani!
ainoa mihin ne ei ole pystyneet tutustumaan on
RIIPU-LIHA,koska se on niille köyhille liian kallista !
*) saa nauraa vapaasti !
ha,,ha,haaaaaaa,,ho,ho,hooooooooooo
käyny galleriassa? Kappahlista ja Lindexistä löytyy ns. isojen tyttöjen vaatteita ja muodikkaita sellaisia. Oisin suositellu ellosta, mut sieltä ei enää ehdi tilaus lauantaiksi. Toivottavasti löydät kivat vaatteet! Mukavia juhlia! :)
Kiitos vinkistä.. pitääpä kävästä.
Juhlitaan kunnolla ja kuunnellaan Leevin isojen tyttöjen yötä ;)
Suosittelisin biisivaihtoa: "Kolme elefanttia lähti marssimaan"
Oikeasti minulla soi nyt pahasti päässä kun olen jättänyt päivälääkkeen ottamatta. Tykkään pukeutua naisten vaatteisiin mutta se ei ole poikkeavaa, eihän? Olen niin sievä poika kunhan pääsen aknesta eroon.
Jos joku on epänormaali ja sairas niin sinä s-m itse! Voit vielä jäädä norsujen jalkoihin ja sit pääsee itku pitkästä ilosta.
Täältä löydät juhlavaatetta ja henkilökohtainen palvelu
mutta aika hintavia vaatteita vaan.kumma munaton homo toi sikari-mika.sellaista se on kun ei ole elämää,ja kavereita niin pitää vittuilla täällä.
Huomatkaa että monissa liikkeissä ovat ovet tehty meille normaaleille ihmisille, joten jotkut eivät niistä sovi ja silloin jää vaatteet ostamatta. Käytävälle myynti on kielletty ja siinä ei saa sovittaa vaatetta. Tai hupaisesti sanottuna telttaa.
Löysin tänään yllättäen eurosta kivan puseron.Teinpä myös pari löytöä työ vaatteiksi. Niin ja kondikselle tiedoksi, että mahduin ihan sovituskoppiinkin sitä kokeilemaan.
Mielestäni Lindexiltä löytyy hyvä valikoima isojen tyttöjen vaatteita. H&M:ssä oli aiemmin mutta uudessa myymälässä valikoima todella huono, joten sinne ei kannata mennä. Kapphall myös hyvä vaihtoehto tuon lindexin ohella. Molemmissa kivoja juhlavaatteita, ei pelkästään oloasupuolta..
Prismassa nykyään hyvä vaatevalikoima ja sieltä löytyy monista isojakin kokoja. Robinhood ei muuten sekään huono paikka ole, siellähän myös isojen tyttöjen vaatteet erikseen ja niitä paljon, myös juhlaan, ja vieläpä edullisesti!
Mukavia juhlia! Toivottavasti löytyy etsimäsi vaatteet.
Yliopistopiirejä myöten ihmeteltiin tätä nykyään vallalla olevaa laihojen ja muodottomien "poikatyttöjen" ihannointia. Tutkimuksissa selvisi nuorilla miehillä olevan aiempaa selvästi enemmän homoseksuaalisia taipumuksia ja siitä ko. ilmiö johtuu.
SUXIPPA SINÄ VITUN YLIOPISTOHOMO VITTUUN SIITÄ FILOSOFOIMASTA, KETÄÄN EI KIINNOSTA!
TAHRA kun saan kiinni !
SINÄ LEIMAUTAT VIELÄ TON NENÄS ENNEN AAMUA !
ALKAA ISÄÄS KIINNOSTAA KORTONKINSA JÄTTEEN KOHTALO ,..eli sinä
SITÄ RUVETAAN UHKAILEMAAN VAI?! KYLLÄ TÄÄLTÄ PESEE SAATANAN VIIKUNAPILLU!!! TUUPPA TÄNNE SANOO NI TIIÄT SANONEES!
Pikkulasten ,ja sanaa vajavaisesti käyttävien murros-ikäisten ,kuuluisi olla yö omassa vuoteessa isin ja äidin rakastavan katseen alla !
Vain näin menettelemällä heistä kasvaa ahkeria ja kunnollisia kansalaisia kaupunkimme kaduille ka kauniille kujille ,lehmusten varjoon !
Ei ole näillä räkänokilla enää mitään toivoa. Edessä apukoulu, kasvatuslaitos ja vankila :/ Sen siitä saa kun kannustaa lastaan alkoholismiin ja muihin kunnottomiin harrastuksiin. Nykyisin monet vanhemmat ostavat kakaroilleen tupakat ja viinat. Pitää ihmetellä mitä heidän päässään liikkuu, vai liikkuuko mitään. Sitten valitetaan ja voivotellaan kun pentu hyppii nenille. Tilasihan se yksi älytönkin äidilleen palkkatappajan!
itseasiassa ollaan sikari_mikan kanssa kavereita ja meillä on peppuleikit lähtenyt lapasesta, kysynkin nyt kuinka saan karvojen kasvamisen rauhoittumaan kämmenissäni.
Ja sikari_mika, tänään illalla taas, jooko?
Peppu avoimena Ja rakas Klamydiani notkeena pitsi-roolileikkeihin !
Sama -Jannu on huitsin ärtzy kundi ! tule ja tuuppova ? hanuriini ,otin en jo laukusta pois !
voi että lykästi kun ton sikari_mikan löysin !!!
Nyt salvat kaapista ja paanalle. Tuuuleeeen rakas.
Hennesillä on nuorekkaita vaatteita, eikä mitään verhokankaista tehtyjä kaapuja.
tosiaankaan ole reilumman kokoisia vaatteita josta nyt oli kyse!
Ne mitä tarjolla niin tavanmoisia lumppuja!
Lindex ja Kapphall vaatekaupoista parhaat tarjonnaltaan, sitten tulee halpismarketit kun robbari(jossa hyvää vaatetta kyllä).
ollut..tosin laatu on kakkosluokkaa kaikissa halpaketjun liikkeissä
oletko käynyt Kontissa, siis siinä SPRn kirpparilla?
On ihan hyvännäköisiä juhlavaatteitakin, isoja kokoja eikä maksa paljon!
juu olen minä käynyt kontissa ja löytänyt sieltä välillä kivoja nuorten vaatteita tuolle jälkikasvulle. Tuo kontti on siisti paikka, joka ei ole liian täyteen ahdettu. Tavarakin ehjää ja käyttökuntosta.
Kirjoitinkin tos aiemmin, että puseron löysin eurosta ja oli muuten koko L. ja mahtu päällekkin. Nyt sit tarttis enää hameen tai kivat housut. Sellaset housut joita kaipailen niitä ei taida järin paljon löytyä. Kangas sellasta stretsiä johon ei tartu karvat vaan hieman liukas pintainen. Housut saisi olla reisistä tiukat ja sitten polvien alapuolelta levetä kivasti.
Nykysin vaan näkee samalla kankaalla olevia mitkä ovat ylhäältä alas saman kokoset ja niissä on sauma edessä. Sellasista en tykkää.
Kiitos paljon kaikille vastanneille ja neuvoa antaneille.
- Niin ja kiva juttu, kun tämä ketju yhdisti kaksi yksinäistäkin. Ei sitä tiedä missä se rakkaus roimahtaa ;)
kannattaa käydä oprin modexl kaupassa siel o reilun kokoisia vaatteita. Itse olen sieltä ostellut vaatteita...