osaako

auttaa.Jos on tullut clomifenien avulla raskaaksi niin vaikuttaako se jotenkin lapseen.Esim.Kun se syntyy niin onko terve.Eli tarkoitan että onko lapsi ihan samanlainen on sitten saanut alkunsa hormonin avulla tai ilman.
3282
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

eipä ainakaan pojassa mitään vikaa ole vaikka vähän avitettukin alkua clomeilla... ei kai ne niitä antais jos ne ois vaarallisia.

Äänestä

Meillä kolme ensimmäistä on tehty Clomifenien avulla, neljäs osasi tulla omin avuin. Terveitä ovat ja kaksi heistä jo omillaan olevia fiksuja aikuisia.

Äänestä

Teroluteilla itse tulin raskaaksi. Vauva on ihan normaali, painoi 3960g ja oli 54cm pitkä. Nykyisin ihanan helppo vauva. Perustyytyväinen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


joku kirjoitti:

auttaa.Jos on tullut clomifenien avulla raskaaksi niin vaikuttaako se jotenkin lapseen.Esim.Kun se syntyy niin onko terve.Eli tarkoitan että onko lapsi ihan samanlainen on sitten saanut alkunsa hormonin avulla tai ilman.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu