Vad kan man göra,
när din "speciella någon" redan är någon annans "speciella någon".
Dessutom är man själv redan någon annans "speciella någon", och man vill inte såra denna person.
Men hur kan man se framemot någonting när man vet att saker sku kunna vara annorlunda. När nån får dig att känna som du inte har gjort på en jätte lång tid och aldrig i såna här mängder.
När man vill börja bli religiös, eftersom endast en Gud med jävligt bra verktyg kan ha skapat nån som är så perfekt för dig... Och man själv så perfekt för den andra.
När en blick, en hälsning, en kram kan rädda eller förstöra din dag...
När nån har sån otrolig påverkan på dig och ditt liv...
Vad kan man göra... Borde jag prata med henne om saken eller låta det ligga under ytan så som de har redan en tid. Och endast flirta med varandra när man är full. Ja menar, den här elektrisiteten i luften och fjärillarna i magen gör vardagen intressant.
Men vad ja verkligen vill e att kyssa henne tills vi får andningssvårigheter.
-----------
De här hade int rikit nånting med nånting att göra , men ja behövde ett forum för mina tankar.
någon speciel...
htse
2
1049
Vastaukset
- htse
sablar, sablar... Ja gick o prata me henne om saken, o d sket sig... fan! kuk homo fitta... sori, att ja svär såhär!
- Adductórius
Det går inte att pressa fram kärlek.
Att om hon märker att du vill ha henne, kan dock ha en positiv verkan i längden. Att någon blir arg, kan vara ett första steg i rätt riktning.
Någon gång kommer hon märka att det inte går att ha två samtidigt - helhjärtat.
Det är så med grannens gräsmatta - den är grön så länge den är grannes.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2902987Suomalaiset nuoret Eu:n köyhimpiä?
Suomalaisen nuoren varallisuus keskimäärin 5000e. Eu:ssa keskimäärin 25 000e.1281189- 841183
- 2101181
- 881144
Sofia teki aika pahat oharit
Leikkiikö Sofia kansainvälistä kosmopoliittia vai menikö rehdisti pupu pöksyyn, kun perui viestillä tulonsa puoli tunti2051060- 65872
Havaintoja ihmisen ulosteesta lenkkeilypoluilla
Oletteko havainneet ihmisen ulostetta taajamaa kiertävillä lenkkeilypoluilla?25775- 71747
Peräännytkö nainen vai mitä sanot
Jos sanon sulle että rakastan sua? Suututko oletko vihainen vai olisiko tunteet molemminpuolisia?59637