Tämä ei ole uskovaisten propagandaa vaan homojärjestön itsensä suusta:
http://www.glma.org/index.cfm?fuseaction=Page.viewPage&pageID=690
http://www.glma.org/index.cfm?fuseaction=Page.viewPage&pageID=690
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
tuskin täälläkään kukaan käy kieltämään, että anaaliseksissä on enemmän jonkun verran enemmän riskejä kuin normaalissa heteroseksissä.
joka joutui "hankkimaan" uuden peräsuolen liiallisen anaaliseksin vuoksi. Otettiin kuulemma sialta.
Oma mielipiteeni on, että ruumiinosia tulisi käyttää siihen mihin ne on tarkoitettu eikä miten tahansa. Eikö homoillekin riittäisi muunlainen hellä yhdessäolo?
Itse olen homo enkä anaaliseksistä niin välitä kuten ei miehenikään. Oraaliseksi on sellainen josta itse pidän kun anaaliseksissä tosiaan voi tulla vaikka minkälaista vauroita sun muita. Eikä sen suhteen siihen tarvi kaatua ettei toinen halua anaalia vaan kyllä minunkin mielestäni se muunlainen hellänä pito on mukavampaa.
Tuon kun joku kertoisi tarpeeksi vakuuttavasti miehellenikin, joka jaksaa vongata vonkaamasta päästyäänkin anaaliseksiä. Minä en sitä halua, koska kokemukseni mukaan se on epämiellyttävää. Mies haluaisi sitä enemmän kuin "perinteistä".
Vai että oikein sialta, vai tarkoititko tuolla "sikaa", sillä ihan taatusti peräsuolta tai mitään muutakaan elintä et ihmiselle sialta siirrä. Kuvitteletko todellakin, että armeijan tapaiset huhujen levittämiset onnistuvat siviilissä? Sorry, ihan kaikki eivät ole samanlaisia typeryksiä kuin sinä ja karvanoppakorollaa tuunaavat, pillunpuutteessa elävät amistuttusi... Aja ensin ne amisviikset ja tule sitten takaisin tänne tilittämään seksuaalista ahdistustasi :P
mitä tarkootan PERINTEISELLÄ. Eikös MIETAAKI harrasta perinteestä (hiihtotyyliä)!!!!
minkälaiset on AMISVIIKSET. En oo koskaan kuullukkaa..
Tässä taas tarkastellaan asiaa aivan kun homous olisi syy tautien leviämiseen.
Riski on suojaamaton seksi useiden tuntemattomien kumppaneiden kanssa eikä sillä ole väliä onko kyseessä homo- vai heteroseksi. Kondomi kun antaa melko hyvän suojan niin miksi sitä ei käytetä?
Parisuhteessa jossa kummatkin pysyy ei lisää riskiä mitenkään vaikka olisivatkin homoja.
Riski on IRTOSUHTEET ei seksuaalinen suuntautuminen.