Sain tuossa tollaisen Sansui SHT-10 kotiteatteripaketin. Törmäsin heti epämiellyttävään ongelmaan. Elikkäs kaiuttimet surisevat subwooferia myöten, vaikka vehkeessä olisi vain virtapiuha kiinni ja virrat päällä. Löysin keskustelualueen muista viesteistä tietoa, että ko laitteessa olisi huono suodatus tasajännitteelle, ja se saa aikaan tämän pienen "surinan". Olen kokeillut kojetta useammassa pistorasiassa. Surina kuuluu vaikka lähellä ei olisi tv:tä tai tietokoneen keskusyksikköä.
Onko tälle siis mitään tehtävissä? Kovemmalla volumella surina ei häiritse, mutta pienemmillä volumeilla sen erottaa selvästi.
Onko tälle siis mitään tehtävissä? Kovemmalla volumella surina ei häiritse, mutta pienemmillä volumeilla sen erottaa selvästi.
Vastaukset 1
Vanhimmat
minulla ei surise, mutta ainut mikä vaivaa on tuo osd valikko vai mikä se nyt onkaan, en saa sitä näkyviin pc käytössä.
voisko surina johtu piuhoista tai ääni piirin/kortin asetuksista.