löytö-pala

lopettaa vaikkei kummallakkaan oo kilipailijaa. ei taija kauppa käyvä hoopoveellä? ei kahta iliman kolomatta sanotaan.
5397
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

nuoriso pääsee yrittämään.
miksipä sitä kenenkään suorraan jaanankäkkeen verstaalta pitäs lähtee.

Äänestä
  • tapettaan. jospa täälä ei ostovoima riitä ennää ku väki on vähentyny niin palijo.

    Äänestä

Otsikossa ja NIMIMERKISSÄ VASTAUS ONGELMAASI.

Äänestä
  • oo enää tilojakaan mutta eikö nuoremmille oo huono kun kaikki loppuu?

    Äänestä

Peilin paikka. Monestikko itse olet viimeisen vuoden aikana käynnyt kyseisissä kaupoissa? Mutta totuus on YLIVIESKASSA! Haapavedellä kateus voittaa kiimankin eli kaikki joukolla muualle kauppoihin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ja piisilä kirjoitti:

lopettaa vaikkei kummallakkaan oo kilipailijaa. ei taija kauppa käyvä hoopoveellä? ei kahta iliman kolomatta sanotaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu