Mitä islaminuskoinen tarjoaa muslimiystävälleen kun hän paljastuu pitävänsä vain omasta sukupuolesta?
Tunteiden kieltäminen? Vapaa toteuttaminen? Monissa islamilaissa maissa homoseksiä harrastetaan aika paljon... Vai miten islam eheyttää homon heteroksi? Vai uskotaanko siihen edes?
Tunteiden kieltäminen? Vapaa toteuttaminen? Monissa islamilaissa maissa homoseksiä harrastetaan aika paljon... Vai miten islam eheyttää homon heteroksi? Vai uskotaanko siihen edes?
Vastaukset 4
Vanhimmat
lainkaan olemassa, näin muistelen jostain lukeneeni.
Eli Allah on vapauttanut muslimimiehet tuon perisynnin kirouksesta.
Ja etteikö islamilaisissa maissa ole homoja? Että se on jokin "eurooppalaisten keksintö", niinkö?
Njaa, mä kun ihan luulin ett sielläkin niitä homoja on. Muistelin lukeneeni jostain "seuranhaku-ilmoituksia", joissa islamilaisissa maissa olevat muslimimiehet hakivat mies-seuraa. Taitaa olla jokin illuusio tuo teidän käsitys että muslimimaat on vapautettu eurooppalaisten "synnistä".
Ja en ole homo.
Eihän diktatuureissa ole koskaan homoutta. Muistan 70-luvulta kun kommarit puhuivat, että sosialistisissa maissa ei esiinny homoutta, se on kapitalistisen maailman rappeuden merkki. Nyt sanotaan samaa islamilaisista maista, maailma ei muutu.
Kuin muutkin uskonnot.