Onko kellään kokemusta tuosta ensi- ja turvakodissa järjestettävästä ns. unikoulusta? Itse oon kyllä jo niin kypsä, että voisin yrittää tuon lapsen kanssa sinne, jos pääsen. Poika on kyllä jo 1,5v, mutta on nukkunut aina hirveän huonosti, ja tuntuu ettei loppua näy kukkumiselle. Omaa vielä sen sortin luonteen, että huutaa aivan varmasti niin kauan, että annan maitopullon ja sitten nukahtaa taas. Onhan se siihen pulloon tottunut, tiedän, mutta muutakaan en nyt osaa tehdä.
ensikodin järjestämä
unikoulu
1218
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Heippa!
Olipa tekstisi kuin minun suustani. Eli kohtalotovereita on, siis tarkoitan että lapsi on jo näinkin vanha ja edelleen huudetaan yöllä maitoa.. Meillä siis 1v 2kk tyttö ja huudetaan, syödään useita kertoja yössä jne.
Tänään soittelin neuvolaan ja sain lääkäriajan jossa kävinkin jo ja vissiin ens viikolla olis Tyksissä unikoulu.
Tuosta unikoulusta sairaalassa minäkin olisin halunnut kuulla joltakin mutta vissiin ei tällä saitilla ainakaan ole kirjoituksia. Kukaan kun ei sinullekaan ollut vastaillut.
Eli unikoulun ensi- ja turvakodissa tai sairaalassa läpikäyneet, olisimme varmasti molemmat kiitollisia jos viitsisitte kertoa miten se käydään läpi ja mitkä olivat tulokset???