Kysyisin teiltä miehiltä neuvoa...Sillon aikoinaan olin rakastunut... yhdessä oltiin oltu yli vuosi.Kierukka petti..tulin raskaaksi.Abortti aika oli varattu..mutta en pystynyt tekemään sitä.Lapsen isä tietää koska tyttö syntyi.Mutta ei halua olla isä eikä nähdä lastaan.Kaupunki maksaa elatukset.Miten saisin Hänet ymmärtämään etten ole rahaa vailla!!!! Vaan sitä että hän näkisi ihanan tyttärensä edes kerran.Nykyään elän suhteessa.Jossa KAIKKI lapset saavat huomiota!Jopa tämä pieni syytön tyllerö.Enkä ole mikään teini-äiti joka haikailee rakkauden perään.Vanhin lapseni edellisestä liitosta on 14vuotias. Lisäksi on 2 lasta samalle isälle.Joten kyselisin mikä on miehen vastuu.....
viisaat isit
äippä vaan
7859
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Mahdollisimman monelle, mahdollisimman monta. Kyllä on rasittavaa puuhaa.
Pildee saan nykyisin vaikka joka kadun kulmasta, ilmaiseksi. Jopa aamiaisen kaupanpäälle. Munan heiluttajista täytyy näin ollen olla pulaa. Näin mä ajattelen.
tehdä lapsia sinne - tänne.
Kun hyviäkin miehiä samaan aikaan on markkinoilla pilvin pimein.
Avioliittopa ei naisia enää kiinnosta, vaan avoseksisuhteet. Itseään saavat syyttää seurauksista.
avioitua ja sitten vasta mennä miehen kanssa sänkyyn?
MIKSI haluat että lapsen isä näkisi ihanan tyttärensä edes kerran??? Jos miestä ei kiinnostanut silloin niin tuskin kiinnostaa nytkään. Tietty, jos hän tunnustaisi lapsen omakseen ja isyys tutkittaisiin, joutuisi hän maksamaan elarit, voipi olla tuosta huolissaan? Ja jos hän ryhtyisikin maksamaan, ja kiintyisi tyttöön, ja haluaisi viettää enemmän aikaa hänen kanssaan, suostuisitko? Heräsi näköjään montakin kysymystä, päällimmäinen se MIKSI.
nämä vastaajat on aikusia ihmisiä!!
kyselettte miksi miksi!?? haloo? no miksi? miksi esim. adoptoidut lapset haluavat jossain vaiheessa nähdä biologiset vanhemmat?
itse tutustuin isääni aika vanhana.. oli ihan kiva nähdä hänet ynm.. mutta eipä siitä mitään läheistä suhdetta tullut..
jos mies ei halua nähdä lasta niin ei voi mitään.
tyttökään ei häntä tunne joten oikeastaa tämä on sun pään sisällä tämä asia.. ymmärrän täysin miltä susta tuntuu.. mutta kannattaisi yrittää keskittyä tulevaan ei katsoa menneeseen.
"Lapsella on oikeus tavata etävanhempaa." jotenkin näin sanoo laki. kuitenkaan missään ei mainita että etävanhemman olisi tavattava lapsensa.
sanoit että kunta maksaa elarit? jos tämä kyseinen kaveri on isyyden tunnustanut niin elarit menee hänen ulosottoonsa viimekädessä. mikäli ei ole tunnustanut: Mietitäänpä sitten mainitsemaasi tilannetta jossa lapsi haluaa selvitää biologiset vanhempansa. Kiinnostus minuuteen alkaa siinä murkkuiän aikana, millaisen kuvan kasvava nuori saakaan itsestään kun hänelle selviää että isä ei koskaan halunnutkaan häntä? tämähän on vain minun mielipide mutta itse en sellaisesta isästä haluaisi mitään tietääkään. "kosto on suloista"