muita laihduttajia?

wba_90

mietin vaan että oisko täällä ketää jolla olis vähän samankaltainen tilanne kuin mulla. Eli mulla on ollu kaikenlaista sähläämistä ruuan kans.. Melkeen koko elämän oon ollu ylipainoinen ja sitten yläastella laihduin 70kg:sta 44kg:hen. Tällä hetkeellä painan n.63kg ja pituutta mulla on n.155cm. Kuitenkin niin kauan kuin muistan oon ihalillut laihoja naisia/tyttöjä..siis ihan ala-asteen eka luokilta asti. Tiedän että en vaan voi olla onnellinen jos oon näin iso, mutta tuntuu että ei oo voimaa laihduttaa yksin:/ Pää on vaan niin täynnä tätä paskaa, syöminen ja huono omatunto on koko ajan mielessä, eikä mihinkään oikeen voi ees keskittyä. Jos jollakin on samantapaisia ongelmia tai haluais alkaa mun kanssa laihduttamaan niin vastailkaa tänne niin annan vaikka mailiosoitteen:) Tälläsista asioista selviäis niin paljon paremmin jos on joku jonka kanssa voi asiasta puhua, eikä tarviis kantaa kaikkea sisällään.

ps. tiedän kyllä että ahmimisesta pääsee helpommin eroon jos vaan alkaa syömään säännöllisemmin ja lopettaa laihduttamisyritykset, mutta oon epätoivoinen enkä vaan voi enää lopettaa. Enkä ole edes koskaan osannut syödä oikein:(

3

789

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • minä...

      Mulla on kova laihis(yritys) päällä. Tukea kaipaan ja annan mielelläni.
      Mulla kanssa paino vaihdellut hyvin paljon ja nyt olen päättänyt laihtua sellaisiin mittoihin, että olen tyytyväinen ja terve ja toivottavasti myös henkisesti paremmassa kunnossa.

      • wba_90

        kiva että löytyy hengenheimolaisia:) Minkä ikäinen muuten oot? Entä kuinka paha/monimutkainen sun tilanne on? Haluaisitko siis alkaa meilaamaan? Joa haluut niin pistä vaikka oma sähköpostiosottees niin pistän sulle viestiä:)


      • minä...
        wba_90 kirjoitti:

        kiva että löytyy hengenheimolaisia:) Minkä ikäinen muuten oot? Entä kuinka paha/monimutkainen sun tilanne on? Haluaisitko siis alkaa meilaamaan? Joa haluut niin pistä vaikka oma sähköpostiosottees niin pistän sulle viestiä:)

        Olen 22v. mailaa osotteeseen [email protected]
        Annan sitten toisen ossun jota oikeasti käytän, en vaan halua laittaa sellaista tänne. Kerron sitten lisää.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      85
      1798
    2. Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu

      Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia
      Apua aloittelijalle
      125
      1225
    3. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      62
      1080
    4. No ei sun asunto eikä mikään

      muukaan sussa ole erikoista. 🤣 köyhä 🤣
      Ikävä
      62
      956
    5. Hyvin. Ikävää nainen,

      Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan
      Ikävä
      74
      876
    6. Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta

      Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli
      Pyhäjärvi
      82
      826
    7. Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin

      Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.
      Ikävä
      47
      817
    8. Linnasuolla poliisi operaatio

      Kamalaa menoa taas meidän ihanassa kaupungissa. https://www.uutisvuoksi.fi/paikalliset/8646060
      Imatra
      29
      816
    9. Mitä mietit Honey?

      Kulta nainen ❤️❤️
      Ikävä
      57
      810
    10. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      123
      798
    Aihe