Miksi keskustelu kirkosta ja

kirkollisverosta poistettiin, eihän siinä loukattu mitään/ketään? Vai pitääkö tulkita niin että valtionuskontona sillä on sensuurin lonkerot tällekin palstalle?
1419
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Terence-Faktio-Moponen kopla iski täälläkin, luvassa lisää poistoja, jos astut heidän reviirilleen.

Viesti kun viesti on poistettavissa kun tietää konstit, eli tarpeeksi monta ilmoitusta asiattomasta viestistä, ylläpito tuskin lukee niitä,voi olla etteivät ole suomenkielen taitoisiakaan,palvelinkin on tiettävästi ruotsissa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


INRIKÖ? kirjoitti:

kirkollisverosta poistettiin, eihän siinä loukattu mitään/ketään? Vai pitääkö tulkita niin että valtionuskontona sillä on sensuurin lonkerot tällekin palstalle?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu