kauheeta vääntöä taas siitä kirjottaako joku rekkaamattomana vai ei - onko tällä palstalla KETÄÄN joka olisi AINA kirjoittanut rekatulla nimimerkillään? Onko täällä yhtäkään sellaista kirjoittajaa? Rehellisesti?
Kuka voi myöntää kirjoittaneensa myös rekkaamattomana?
Eikö vääntämisen tästä aiheesta sitten voisi jo lopettaa?
Kuka voi myöntää kirjoittaneensa myös rekkaamattomana?
Eikö vääntämisen tästä aiheesta sitten voisi jo lopettaa?
Vastaukset 10
Vanhimmat
... omalta kohdaltani sanon, että joskus on tullut kirjoitettua rekkaamattomalla nimellä senkin jälkeen, kun rekistetöin nimimerkkini.
Tuolloin olen kirjoittanut vain nimimerkillä -manta-elviira- siitä syystä, että palveluntarjoajan toiminnossa on ollut häiriötä.
Toisaalta tämäntyyppinen kysely ja urputus itsekukasenkin kirjoittajien viestien "laadusta" ja lähettäjästä jatkuu niin kauan kuin tämäntyyppisiä aloituksia ja kummasteluja palstalle kirjoitetaan.
Joko viestiketjun aloituksena tai viestiketjuihin itsessään.
Itselleni on jäänyt hyvinkin epäselväksi, mikä täällä tökkii ja ketä ja minkä vuoksi.
Mutta en näe asiaa auttavan sen, että tällaisiin asioihin harva se kerta palstaa lukiessa törmää.
moniko rekattu valehtelee ikänsä ja sukupuolensa galleria sivulla. Rekkaannu itse huomaat, että voit laittaa ihan minkä iän haluat ja sukupuolen sekä nimen. Vanhin rekattu mikä on tullut vastaan oli 107.v iäkäs on kieltämättä, mutta onko oikea ikä tiedä sitten.
Onko Suomessa elossa vielä noin vanhoja ihmisiä!!!???
107 vee. Monta on ikävuotta tuohon ikään!...
107.v sivulla. Sinä näköjään olet laittannut piilottaen galleriasi. Minulla ei onneksi ole tarvetta piilotella, koska sivullani ei ole mitään asiatonta onhan sivultani tännekin linkitetty kirjoituksiani, sekä valokuvani on kopioitu omalle koneelleen ja lähetetty minulle sähköpostina, kaikki tiedot sivullani ovat oikeat ja oma kuvanikin on sivulla, mitä sitäkin on haukuttu, mutta ei uskalleta rekattuna tehdä vain puskista.
...laitoin galleriasivuni "piiloon" joku aika sitten.
Jokunen on julkisellakin g-sivustollani käynyt eikä sen sisältö ole siitään muuttunut. Sama teksti mitä aijemminkin.
Mutta mitä varten rekatun g-sivuston olisi oltava julkinen? Ketä se palvelee es.m. tälläkin sivustolla liikkuvia lukijoita/kirjoittajia?
Millä tavalla rekattujen julkinen taikka piilotettu galleriasivusto vaikuttaa keskustelupalstaan ja sen ilmapiiriin?
Jollekin tuo on ongelma, mulle ei.
Kirjoitus on kirjoitus, tulkoot se rekatun taikka rekkaamattoman nimimerkin toimesta.
monellakin eri nimimerkillä täällä.
Minulla on kahden rekatun nimimerkin kirjoitukset tallella, kun ne on rekattuna kirjoittanneet ei puskista.
Täysin samat sanat kirjoituksissa ja samat kirjoitus virheetkin.
Ei anna ainakaan minulle uskottavuutta näistä rekatuista, kun käyttävät samoja sanoja virheiden kanssa.
Vie uskottavuuden avoimet galleria- sivut osan rekatun kohdalla tälläkin palstalla, ettei rekkauksen tarkoituksena ole vain lisätä uskottavuutta kirjoituksiinsa vaikka sivullaan ei kyllä juurikaan ole edes mitään laitettu ja jos löytyy henkilöstä tietoja ovatko edes oikeita.
Vois kyseiset henkilöt ihan hyvin pitää galleeriansa piilotettuna, yhtä tyhjän kanssa tuomoiset sivut on, kun itsestään kerrotaan sivulla ei mitään tai laitetaan naisesta- mieheksi itsensä ja 15- 107.v. paikkakunnasta puhumattakaan.
...rekisteröidä kahta nimimerkkiä.
Ja voiko niin edes tehdä jos on toimivana vain yksi s-postiosoite - tai siis yksi lukuunottamatta tätä Suomi24:n s-postia?
Töks-töks mutta kun en ole asiaa ajatellut...
ilman nikkiä...silloin kun tällä sivustolla oli tosi paljon sisäänkirjautumis ongelmia,tietty kirjoitin nikkini joko otsikkoon tai tekstiin sitten.Muita nikkejä ei ainakaan mulla ole,aikaisemmin oli,mutta käytin sitä toisella palstalla vaan nykyisin en sitä enää saa kirjattua enkä voi tunnareitakaan uusiksi pyytää kun ei mulla ole sitä s-postiakaan enää muistissa =)
Minä myönnän tehneeni näin rekkautumisen jälkeen myös.
Silloin kun on kirjautumis ongelmia kirjoitan rekkaamattomana, nimimerkillä Kitta ejk, muutoin aina rekattuna.