Tämä on hyvin yleisesti tiedossa, että tietyt naiset kulkevat aina niin, että "Tissukat" pursottavat kaula-aukosta ja puolitissiä on kaikkien näkösällä. Auta armias, jos joku mies sattuu katsomaan näitä tyrkylle asetettuja tissejä, niin johan tulee sanomista.
Mies on heti sovinisti ja seksistinen, jos hän kiinnittää katseensa naisen rintoihin.
Onneksi kukaan mies ei työnnä kurkkua tai banaania tiukkoihin farkkuihin, sillä se olisi yhtä kornia kuin naisten rintavarustelun "piiloesittely".
Lautarintaisia ja pienitissisiä feministinaisia asia ripoo, koska heitä ei katso kukaan.
Mies on heti sovinisti ja seksistinen, jos hän kiinnittää katseensa naisen rintoihin.
Onneksi kukaan mies ei työnnä kurkkua tai banaania tiukkoihin farkkuihin, sillä se olisi yhtä kornia kuin naisten rintavarustelun "piiloesittely".
Lautarintaisia ja pienitissisiä feministinaisia asia ripoo, koska heitä ei katso kukaan.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Ai minusta nuo lautarintaiset ja pienitissiset nimenomaan nostavat push-upeilla tissinsä v-aukkoisten neuleiden välistä esiin. Heillä nimenomaan on tarve esittää, että tissit olisivat kovin isot.
Jos on tissiä, ei niitä tarvitse erikseen esiin tuoda. Valitettavasti isoja tissejä on aika vaikea kokonaan peittää. Tämän päivän vaatteet ovat tiukkoja ja piukkoja ja tehty pienirintaisille. Väkisinkin tissit pursuaa ja tursuaa.
Ja karu totuus on sekin, että jos isorintainen nainen käyttää pooloja tai pyöreäkaula-aukkoisia paitoja, hän näyttää puolet lihavammalta. V-aukot ja isot kaula-aukot hoikistavat ja saavat rinnat näyttämään vähän pienemmiltä.
Jos joku tuijottaa minun rintojani, niin siitä vaan. Lähinnä huvittaa ne miehet, jotka puhuvat rinnoilleni. Heidän ongelmansa, ei minun!
Tämä haloo on syntynyt pienirintaisten huonosta itsetunnosta. Heistä on kiva sanoa, että äijät tuijottaa ja kähmii (että kaikki kuvittelisivat heidän olevansa niin sexyjä). Todellisuudessa he ovat kateellisia, kun heillä on niin pienet rinnat, ettei kukaan kähmi.
Mistä joku miss Greippirinta tietää, ketä kähmitään. Kähmii mies transuakin kännissä....
Olen niin monen pienirintaisen ystävättäreni huomannut vuodattavan, kuinka heidän kollegansa ehdottelee rivoja, kähmii, kuiskuttelee ja lähettelee sähköpostia ja voi että, kauheeta, hirveetä, mutta silti on niin mukavaa olla suosittu. Laitanpa päälle taas ne push upit, jospa Matti tulisi taas huomennakin työhuoneeseeni vähän tuijottelemaan rintojani. Se on niin kiva, kun ne kelpaa jollekin. Oma mies vaan katselee Janinan kuvia lehdestä kotona.
Toivottavasti Matti ei koskaan näe todellisuutta. Paidan alla onkin kaksi rusinaa ja AA-kupin liivit täynnä geeliä, pumpulia ja jopa maalarinteippiä.