AKEn mallikohtaisissa rekisteröintitilastoissa Kia Ceed oli tammikuussa neljäs heti Golfin, Corollan ja Octavian jälkeen. 843 yksilöön oli rekisterikilpi ruuvattu kiinni. Hieno tilasto, kun muistaa, että Kia ei liene työsuhdeautoilijoiden suosikki.
Kia Ceed myyntitilastojen neljäs
Kauppa käy
5809
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Itsekin harkitsen Kiaa seuravaksi autokseni, pari muutakin merkkiä toki harkinnassa. Omalla rahalla minäkin olen ostamassa, joten takuu merkitsee paljon.
Tammikuun tilastot eivät vielä anna selvää kuvaa suosituimmista autoista, koska suuri osa rekisteröidyistä oli siirtoja viime vuodelta. Jännä nähdä kevään lukemia.
Ei myyty määrä mitään kerro.Ostettinhan Ladaakin
aikoinaan paljon mutta todettiin huonoksi.
Eihän Lexcusta,Porchea,Jaguaaria ym.näe paljon
vaikka ovatkin hyviä autoja.
Jos myyntilastoja pelkästään tuijottaa niin
Toyotan pitäisi sitten olla paras merkki.
Älkää antako sokeasti myyntimäärien vaikuttaa
autonosto päätöksinne.
3ovinen sport on tulossa markkinoille, olen miettinyt onko niissä rahalle vastinetta.Tarkoitukseni olisi hankkia 1,4 EX malli. Onko Kia kuskija jotka vähän kertoisi autosta ja - KIITOS!!!
http://www.iltalehti.fi/autot/200802087210658_au.shtml
http://www.iltalehti.fi/autot/200802087211048_au.shtml