OLLIKEHÄ 2

kenen musta kissa on ulkona?
makoilee autojen konepelleillä ja katoilla!
konepellit kohta täynnä naarmuja!!!!!
81236
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Sielläkös se meijän Kölli nyt on. Tulis käymään kotona niin terottaisin sen kynnet.... kisu kis kis kis

Äänestä

soitto löytöeläinkotiin ehkä auttaisi ja hyvät ihmiset pitäkää kattinne sisätiloissa ei kattien kuulu olla ulkona pahojaan tekemässä jos ei jaksa hoitaa silloin on parempi olla ilman lemmikkiä.

Äänestä
  • postaus. Onnittelut! Aika homoa..

    Äänestä

Kissan kynnet eivät pysty ainakaan länsiautojen maalipintaa naarmuttamaan. Tietysti jos lateksilla vedetty, niin sitten voi jälkeä jäädä.

Jos oli tämännäköinen niin on mun kissa, jos ei niin ei http://static.sky.com/images/pictures/1646085.jpg

Äänestä

En tiedä voipa olla samakin kissa.
Kissa tykkää olla lämpimässä konepellin ja katon päällä on lämmintä.
Meilläkin tuli autoon naarmuja pelteihin.
kissa oli päässyt autotalliinkin yllätimme ja karjuttiin sille.Mutta se on jo vuosien vanha asia.
Se on tosi asia ,että harmittaa tuo maalipinta autossa kovasti.Eikä tiedä mistä hakisi korvauksia.kun ei tiedä kenen kissa on kyseessä.

Äänestä
  • pitäs tietty ekaks osoittaa että kissa naarmutti. en usko että pystyy ellei oo hiekkaa jaloissa. vakuutusyhtiö korvaa mutta siinäki omavastuu

    Äänestä

  • pitäs tietty ekaks osoittaa että kissa naarmutti. en usko että pystyy ellei oo hiekkaa jaloissa. vakuutusyhtiö korvaa mutta siinäki omavastuu

    Äänestä

  • Erkki Olanterä kirjoitti:

    pitäs tietty ekaks osoittaa että kissa naarmutti. en usko että pystyy ellei oo hiekkaa jaloissa. vakuutusyhtiö korvaa mutta siinäki omavastuu

    Pitäis taloyhtiölle sanoa et laittaisivat tiedotteen asukkaille postiluukkuun ilkivalta kissoista.
    Ja jos pitää autotallissa et laittaisivat oven alareunat tukkoon.
    missä olet autoa pitäny parkkipaikallako?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


dhrdh kirjoitti:

kenen musta kissa on ulkona?
makoilee autojen konepelleillä ja katoilla!
konepellit kohta täynnä naarmuja!!!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu