TOSI KEHNOA MARKKINOINTIA,TARJOUS tuotetta ei löydy myymälästä näin minulle käynyt useamman kerran näin.
onko tämä lain sallimaa ?????
onko tämä lain sallimaa ?????
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
lakipykälien mukaan saa tehdä, mutta eihän noita kukaan ehdi valvomaan. Ilmoita kuluttajavirastoon.
Gigantin ja Markantalon tyyli näyttää olevan se, että asiakas houkutellaan myymälään halvoilla tarjouksilla ja sitten yritetään myydä tilalle jotain muuta josta saadaan parempi tuotto. Kaikkihan tällaista myynninohjausta harrastavat, mutta monella muulla on myös se tarjoustuote ostettavissa.
Saako Gigantista mitään uutta.Yllätys oli että tavara on vanhempaa mallia aika useasti.Uutuudet on saman hintaisia kuin muuallakin.
Just muutama viikko sitten markkinoivat ankarasti MIO C220 navigaattoria Gigantista. Oli telkkarimainosta ja paperiversiota ko. tarjouksesta ja mainoksesta.
Sitten niitä navigaattoreita ei yllättäen Gigantissa ollutkaan!?! Joku vaikea asiakas oli (kuulemma) nostanut älämölön ja yht'äkkiä esittelylaitteen viereen ilmestyi kyltti jossa luki: "tarjous-navigaattori on tilaustuote, toimitusaika 1-3 vkoa".
Heheh, tuskin normaaliasiakas (?) jaksaa ruveta odottelemaan viikkotolkulla, vaan ostaa jonkin toisen mallin mitä kaupasta löytyy.
rosenlew liesi 60 cm. oli viikko sitten 279 euroa. tuotetta ei ollut vantaan gigantti (2.2.08) myymälässä,esittelykappaletta ei myyty.nyt hinta 299 euroa mainoksessa (10.2.08)
ei mennä enää liikkeeseen.
saatiin sama tuote citymarketista hintaan 249 euroa.
nimim.useamman kerran pettynyt giganttiin.
liesi oli 50 cm. leveä.
...eikös ne myydä VÄLIMYYNTIVARAUKSIN kuten kaikki muutkin. Sinne vaan tuusulantien nurmikolle edellisenä iltana teltalla pitämään kahvasta kiinni