hei olen nyt rv 8 5 ja minua vihloo sillon tällöin alavatsaa juuri kohdun kohdalta..tiedän että se normaalia mutta pelkään kipua joka tuntuu oikella puolella alavatsassa sillon tällöin.aina samassa kohdassa.alavatsa tuntemuksia ei voi edes sanoa itseasiassa kivuiksi..ne vain tuntuvat siellä..eikai minulla voi olla kohdunulokopuolista?
vihlonnasta
tietoa!!?
3474
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Olet kuitenkin jo noin "pitkällä" että kohdun ulkoinen raskaus olisi varmasti jo tuntunut paljon aikaisemmin. Vkolla 9 sikiö on kuitenkin jo parin sentin mittainen, munanjohtimesi olisi jo revennyt.
Itselläni on kanssa ollut metkoja vihlontoja juuri jommalla kummalla puolella alavatsaa tai muuten omituisi tuntemuksia ja ovat aina menneet ohi. En olisi sinuna huolissani :) Onnea odotukseen!
jokseenkin ikäviä kipuiluja jotka johtuu ihan kohdun kasvusta. Itsellä ne ovat kuin suonenvetoja ja ilmenee kun kääntyy esim. sängyssä nopeesti tai aivastaessa.
on vaan niin hermona aina kaikesta näin alkuaikana:)