sanokaa kaikki

Silloin niitten on pakko alkaa miettimään luopumisesta, ei mikään koneisto voi käsitellä paria miljoonaa irtisanoutuneita ja kun vain pieni osa tai toivoen ei kukaan maksaisi, tuo koneisto kaatuisi.
2250
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Sen jälkeen ei saa luvallisesti viihtyä korkeakulttuurin parissa; Kauniit ja rohkeat, Salatut elämät, Kotikatu, miljoona "Tosi teeveetä", etc.

Äänestä
  • Nyt keksin jatkuvien uusintojen selityksen.
    Ne on niin korkeeta kulttuuria, että täytyy näyttää moneen kertaan !

    Kasvaa näitä katsoessa niin "korkealle", että menee jo kohta pää katosta läpi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tv-lupa irti kirjoitti:

Silloin niitten on pakko alkaa miettimään luopumisesta, ei mikään koneisto voi käsitellä paria miljoonaa irtisanoutuneita ja kun vain pieni osa tai toivoen ei kukaan maksaisi, tuo koneisto kaatuisi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu