Kerviselle luettiin syytteet !

vastustaja

Mikset kerro Kervinen mitä tapahtui 29.1. käräjillä? Luettiinko vähän syytteitä, tulikos ohraleipä häh??
Näin siinä käy kun kirjoittelee isolla kynällä Kervinen!    

8

826

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Asko Kervinen

      Ei pidä hekumoida liian aikaisin, katsotaan mitä hovioikeus sanoo mm. sellaisesta tuomioistuinkäsittelystä, jossa minulta evättiin todistajat.

      Perustuslain 21 §:n mukaan rikoksesta syytetyn vähimmäisoikeuksiin kuuluu saada todistajat kututuksi ja kuulluksi, mutta Kotkan käräjäoikeuden käräjätuomari Marja Lehtimäki ei tätä noteerannut.

      Ei minulla ole ollut, eikä ole vaitiolovelvollisuutta siitä, mitä Kotkan työsuojelupäällikkö Tapani Pulkkinen on minusta ja tekemisistäni kertonut valetta.

      Tästä jatketaan.

      • mikset mainosta?

      • ettei....
        mikset mainosta? kirjoitti:

        http://askokervinen.net/pakesanvap.html

        .. voi kun ihailla koko jutulle, toiset puhuu, toiset toimii ja näyttävät teoillaan että pystyvät horjuttamaan jopa Kotkan oikeutta ja näyttämään kuinka paniikissa tuomiot on julistettu!
        Kyllä on Kervinen perkele kova jätkä, ei voi muuta sanoa!    

           


      • Nuivaniemeläinen
        ettei.... kirjoitti:

        .. voi kun ihailla koko jutulle, toiset puhuu, toiset toimii ja näyttävät teoillaan että pystyvät horjuttamaan jopa Kotkan oikeutta ja näyttämään kuinka paniikissa tuomiot on julistettu!
        Kyllä on Kervinen perkele kova jätkä, ei voi muuta sanoa!    

           

        kuulemma kaasua, myrkyllistä kaasua sen huoneisiin. Ja lisäksi ne lähettää pahoja säteitä läpi seinien saadakseen totuuden äänen hiljaiseksi. Koko oikeuslaitos on väärässä, ja tämä Kervinen oikeassa. Koko Nuivaniemen sakki on puolellasi. Täällä olisit turvassa.


      • .FI
        Nuivaniemeläinen kirjoitti:

        kuulemma kaasua, myrkyllistä kaasua sen huoneisiin. Ja lisäksi ne lähettää pahoja säteitä läpi seinien saadakseen totuuden äänen hiljaiseksi. Koko oikeuslaitos on väärässä, ja tämä Kervinen oikeassa. Koko Nuivaniemen sakki on puolellasi. Täällä olisit turvassa.

        EN PUOLUSTA KERVISTÄ, SILTIPÄ KYSEENALAISTAN OIKUDENKÄYNNIN JOSSA TODISTAJIA ON ESTETTY TODISTAMASTA! NÄIN KIRJOITIN HAMINAN KESKUSTELUUN! http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=115&conference=4500000000000235&posting=22000000033006609


      • Todistajat.....

      • Oikeiudenkäymiskaaren......

        31 luku, 1 §, 2 kohta, jonka mukaan tuomiovirheenä pidetään sitä, että henkilö, jota ei ole kuultu, kärsii haittaa.


    • vastustaja

      Mikä helv**** tätä yhteiskuntaa vaivaa kun yhden Kervisen turpaa ei tukittua kukaan, äijä jatkaa kovemmin kuin koskaan vaikka tuomioita rapisssut ja lisää tulossa, jo on oikeuslaitos saamaton!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oi mun haniseni

      Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli
      Ikävä
      27
      5334
    2. Kyllä mulla on sua ikävä

      Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm
      Ikävä
      12
      3905
    3. Hei rakas sinä

      Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle
      Tunteet
      40
      3197
    4. IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.

      IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm
      Maailman menoa
      51
      2820
    5. Vihdoin tiedän että tämä on molemminpuolista

      Saattoi se koko ajan olla silmiemme edessä mutta kumpikaan ei uskaltanut sitä toivoa. Kunpa nähtäisiin pian, toivottavas
      Ikävä
      86
      1318
    6. Israel aloitti 3. maailmansodan

      https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.
      Maailman menoa
      285
      1312
    7. Haluaisin lähettää sulle viestin

      Mutta en enää uskalla. Miehelle.
      Ikävä
      60
      1193
    8. Miellytänkö sinun silmää?

      Varmaan ainakin vähän, jos tykkäät minusta. Siis jos tykkäät.
      Ikävä
      79
      1139
    9. Natoon liittyminen on alkanut kaduttaa.

      Nato on muuttunut niin paljon, että se ei ole enää se mihin haluttiin liittyä. Usa on vetäytynyt ja 5% osuus valtion tul
      Maailman menoa
      396
      1122
    10. Nainen, meidän talossa on säännöt

      1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E
      Ikävä
      215
      1101
    Aihe