Lawana Resort

Hitteri

Moikka. Onko kellään kokemusta kyseisestä hotellista Samuilla??? Minkä laiset huoneet....meillä on lisävuode huoneessa..tuleeko ahdasta? Ja muutenkin hotellialue ja henkilökunta.

2

674

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • niina--

      Olen myöskin kiinnostunut tästä hotellista. Olen lähdössä sinne maaliskuussa. Olisi kiva tietää lisää hotellista.

    • Killa

      Oltiin lokakuussa 2007 kaks viikkoa Samuilla ja asuttiin Lawanassa.Hotelli oli hyvää keskitasoa,ei todellakaan luksus,mutta hyvin thaityylinen.

      Lokakuussa oli sadekausi,silti ainakin meille osui hyvät ilmat,parina päivänä satoi.
      Hotelli sijaitsi aivan Bohput-nimisellä rannalla. Ranta ei aivan niin kirkasvetinen ja hienohiekkainen kuin Chaweng,mutta rauhallisuudella veti kyllä pidemmän korren.

      Bungalowit suht tilavia,toiset aivan altaan tuntumassa,tuuripeliä minkä saa. Lisävuoteen kanssa ois kyl ainakin mein kämpäs tullu tilaongelmaa.Kaikki bungalowit sijaitsi upeassa trooppisessa puutarhassa.

      Henkilökunta hiukan sähläili ja kielitaito ei heillä kovin kehuttavaa ollut, mutta kun avoimin mielin suhtautui niin kaikesta nautittiin.

      Hyvää lomaa kaikille samuinmatkaajille!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      126
      5676
    2. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      98
      4876
    3. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      140
      4834
    4. Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?

      Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san
      Ikävä
      395
      2459
    5. Kerro kaivattusi etunimi

      Miehille..
      Ikävä
      131
      2380
    6. Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää

      Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv
      Maailman menoa
      4
      2032
    7. 115
      1975
    8. Sulla on mies

      Aivan liikaa naisia.
      Ikävä
      256
      1637
    9. 383
      1397
    10. Pääsit koskettamaan

      Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.
      Ikävä
      60
      1243
    Aihe