Päästä eroon . Eli olemme perikuntana saaneet edesmenneen setämme omaisuuden ja nyt olisi jollain päästävä eroon 2 vanhasta Sisu merkkisestä kuormurista jotka vievät turhaa tilaa traktori hallissa . Työ kaverini veli tuli tunnistamaan autot koska emme itse ole autoalan ihmisiä . Toinen autoista on 1962-1965 mallinen ja on mallia Jyry-Sisu ja toinen on mallia Kärppä ja vuosimalliksi hän epäili 1964.
Nyt täytyisi
vanhoista Sisuista
71037
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 12 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Stena maksaa autoromusta 100€/tonni, joten parista Sisusta saanee lähemmäs 1000€!
pankaa myynti-ilmoitus Mobilisti-lehteen - menevät varmasti kaupaksi !
kuin mobilisti ja tavoittaa enemmän mahdollisia ostajia.alan harrastaja varmasti maksaa enemmän kuin romumies ja menee hyvään tarkoitukseen.onhan tuollainen sisu silmäniloa enemmän kuin siitä valmistetut kahdeksan korealaista koppimopoa.
ei missään nimessä kärrivärkki tai sulattokamaa. Yhteyttä kannattaa ottaa VeteraaniKuorma-autojen Seuraan, sieltä saa apua myynnissä. Itse autoista tietämätön voi joutua helposti jobbarin vedättämäksi .
Tässäpä osoite suoraan kys seuran sivuille.
http://www.vetku.fi/
Tuollaisella ei tee yhtään mitään harrasteautona. Sulattoon vaan, saat romut pois tallista helposti ja vaivattomasti vaikka jo huomenna, kun ilmoitat romunkerääjälle.
Kyllä nuo kannattaa haetuttaa kierrätysmetalliksi, saat tallin tyhjäksi nopeasti ja varmasti. Ei tuollaisilla kukaan mitään tee.