sinua vihaan. Pilasit kaiken, ymmärrätkö? PILASIT! En voisi enää sinua rakastaa joten en aio enää odottaa sinua.
ikävä on
mutta silti
242335
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
hieman...mitä tapahtui?
ja tääkin varmaan meni väärälle palstalle... olis pitäny kirjoittaa viha-palstalle...
siinä marajat
tässä itsekin...
sua
odota...
vielä haluat,sääliä muako??
voi sääliä ketään kun en teitä tunne.:)
taas näitä kaikki on sinun vikaasi
mitäköhän itse teit homman eteen
ainakin kuin hän. ja usko pois, tämä on hänen vika 100%sesti.
Ei kun mietin vaan että jos tämä olisi esim. kyseiseltä henkilöltä niin hän ei tuolla irl ole kertonut yhtään mitään. Eikä kerro edelleenkään koska olen yksin tämän homman kanssa...
kun herää tuskaa, pelkoja, ei ole kukaan sanomassa että ne on vääriä. Kun olen onnen kukkuloilla ja uskallan toivoa ei ole kukaan sanomassa että ne olisi oikeita.
kyllä ole mukavaa... voisitko kysyä häneltä asiasta?
toivotan sulle jaksamista.:)
jo kauan sitten... En ihmettele ettet halua enää odottaa mutta satuttaa kun luulet etten enää välitä sinusta :´(
:)))
käsi kädessä. Ovat lähempänä toisiaan kuin luuletkaan. Taidatkin rakastaa etkä vihata mutta yrität tehdä asian helpommaksi itsellesi kantaa.
sillä enää on rakastanko vai vihaanko vai mitä, kaikki on joka tapauksessa pilalla!
olemaankin pilalla. Mene itseesi ja mieti tilannetta ja mieti miten sen voisit korjata. Mutta ihan ensimmäiseksi muuta asennetta, muuten voit unohtaa minkään korjaamisen.
että kaikki on jo pilalla. Ei ole enää mitä korjata. En tajua miksi asennettani pitäisi muuttaa.
Hän on kyllä hyvä saamaan minut tuntemaan itseni idiootiksi.
jotakin etkä ymmärrä miksi asennettasi pitäisi muuttaa... I rest my case :)
häntä vihata? Voi kun toivoisin etten ikinä näkisi häntä enää tai kuulisi hänestä. Hän todella satutti minua, enkä aio roikkua enää sellaisessa idiootissa. Ansaitsen jotain parempaa kuin tätä ja sitä aion saada.
itse olen huomannut että vihasta saa voimaa!! siis jos ihan oikeasti vihaa. minäkin vihaan yhtä tyyppiä ihan kympillä ja saan siitä paljon enemmän irti kuin siitä että välittäisin hänestä. joojoo.
ei tosiaan kannata odottaa tuollaista tyyppiä joka on sinua satuttanut! eteenpäin vaan ja uusia tuttavuuksia hieromaan:)
Se vie voimaa. Ja sitten kun seuraava satuttaa niin vihataan taas ja siirrytään seuraavaan ja seuraavaan ja seuraavaan.......... ja vihataan enemmän ja enemmän ja enemmän............. noin se katkeruus syntyy ja sekin vie voimaa. Kasvakaa aikuiseksi, muuttakaa asennettanne ja oppikaa selvittämään välinne ihmisten kanssa ilman vihaa.
vaikka herkkänä ollessani joskus , hmmm.
mutta ei. Lämmin ajatus sinne (koska olen tarpeeksi kerennyt asioita käsittelemään, hidas kun Olen )
oli jollei sinulta?
Saanko kysyä mitä asioita olet käsitellyt?
T.minä.