joku veneenraato kalasataman vastarannalla monet vuodet. Onkohan se vieläkin siellä? Lehdet eivät ole kirjoitelleet. Oliko siinä jokin uhkasakkokin mukana, jos ei siirretä pois!
Klamilassa
5
837
Vastaukset
- tukevasti
Siellä lojuu edelleen, uhkasakkoa ei ole asetettu. Haminan ympäristölautakunta jätti joulukuussa uhkasakkoasian selvitettäväksi, seuraavassa kokouksessa asiasta ei hiiskuttu. Syynä ilmeisesti se ettei siirtokustannusta osata arvioida ja näin määrittää uhkasakon määrää. Asiaa jauhetaan aikansa ja lopulta jauhamis ja aluksen poistokustannukset menee veronmaksajien piikkiin. Tosin tollanen jätekasa lienee lain mukaan maanomistajan vastuulla eli jos paatin omistaja ei poista sitä on se senjälkeen maanomistajan tehtävä. Ympäristölautakunnan ilmeisesti pitäisikin sohia maanomistajaa ja maanomistajan paatin haltijaa. Maanomistajan suuri edustaja nyt vaan sattuu olemaan ympäristölautakunnan jäsen.
- Tuotti
Näin se meni, maanomistaja luisteli vastuustaan. Nokkamies palkittiin teknisenlautakunnan puheenjohtajuudella.
- varma tieto.
Kylän kollit käy siellä poltelemassa ruohoo ja runkkailees.
- Karvakämmen
Pitäähän kolleilla runkkupaikka olla!
- Sosiaalidemokraatti.
Kevät ja mökkikausi jälleen käsillä, harvajalle saunomaan ja naimaan klamilan rouvia.Tietysti eräänkin rouvan mies pitää juottaa sammuksiin johon menee se 3 tuntii niin sitten ei kun selkään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yh:n pihalla aina eri auto
Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan2014224- 2443374
Oulaisten vaalit, hyvä alku mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.
Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus12831En vittujakaan enää välitä sinusta nainen
Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.792295Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va851963Exän käytös hämmentää (taas)
Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k2391609- 1381270
- 151228
- 481208
- 991131