Kampaus

-mememe-

Hei, voisiko joku suositella helsingistä hyvää ja osaavaa kampaamoa. Olen kerran käynyt ottamassa kampauksen eräisiin juhliin eikä lopputulos ollut kovin kummoinen, maksoi 60e ja näytti sille kuin itse olisin tehnyt. Siis paljastakaa taitavat kampaajat=)

3

1137

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • t. kokeillut monia

      Sirpa Mansner Stockalla

      Kampissa Narinkkassa se Hair Salon tai se joku keltanen ikkunoiltaan

      Töölössä Hair Salon (voin nyt muistaa nimen väärin)

      HUOM!!!...yleensä esim. nutturakampaukset on sellasii et ne kaipaa HIUSLISÄKKEITÄ ennenku näyttävät tosi hienoilta. Tämä myös sillon, jos on pitkät hiukset omassakin päässä.

      Mä laitatan yleensä aina hiukset auki -tyylisen kampauksen, eli rullat ja tupeeraus. Joskus on ollu lisäkettä, kreppausta alla tukena jne.

      Kampaajalta pitää osata myös VAATIA sitä, mitä HALUAA.

      • -mememe-

        Minun hiuksista on kyllä saatu ihan nättikin kampaus ilman hiuslisäkkeitä (eri kaupungissa tehty) ja minä viimeksikin esitin kuvan millaisen haluan mutta selvästikään kampaajan taidot eivät olleet kovin loistavat. Pitää kokeilla josko tällä kertaa onnistaisi.


      • jennyy
        -mememe- kirjoitti:

        Minun hiuksista on kyllä saatu ihan nättikin kampaus ilman hiuslisäkkeitä (eri kaupungissa tehty) ja minä viimeksikin esitin kuvan millaisen haluan mutta selvästikään kampaajan taidot eivät olleet kovin loistavat. Pitää kokeilla josko tällä kertaa onnistaisi.

        Varasin ajan kampaajalle, koekampaus sisältyy hintaan ja hinta on 60-80e, riippuen millainen kampaus,sanoi että yleensä se on reilut 60euroa mitä on tullut maksamaan.. Kampaajani on aiemmin laittanut minulle hiustenpidennykset ja sanoin että josko laitattaisin uudelleen häitä varten,mutta sanoi että ei kannata, kun minulla ei mikään ihan ohut tukka ole,kampauksen laitossa nimittäin voi tulla se ongelma,ettei tiedä mihin niitä hiuksia sitten tunkee,jos niitä vielä lisää laittaax)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      5
      2878
    2. Tykkäsin rakas

      Tuottaa sulle nautintoa❤️🔥olet paras ja nautin itsekkin suunnattomasti
      Suhteet
      39
      2517
    3. Mies mä oon ihan helppo

      Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...
      Ikävä
      38
      1383
    4. Hyvää iltaa!

      Mikä on päivän viisaus?
      Ikävä
      84
      1330
    5. Olet onnellinen sinkku

      Näin se on nähtävä.
      Ikävä
      63
      1211
    6. Mies olen aika erakko nykyään

      Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä
      Tunteet
      40
      959
    7. Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?

      Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.
      Maailman menoa
      124
      853
    8. Haittaako jos

      kaivattusi käy tosi usein pissalla ja/tai kakalla?
      Ikävä
      32
      776
    9. Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas

      Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi
      Yle
      26
      632
    10. Skenaario

      Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan
      Sinkut
      58
      596
    Aihe