Viikko reissussa- ehtiikö??

Onko viikon reissussa aivan liian vähän aikaa nähdä pohjois-Goan merkittävimät jutut? Rannalla menee aikaa, mutta kiva ois katsella muutakin lähitienoon elämää.

Lähtö 13.3.
61373
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

on liian lyhyt aika.. Mutta ainahan sinne voi mennä uudestaan. ;)

Äänestä
  • viikon reissulla tein karnatakaan,hampiin(unescon maailmanperintökohde/hinduimperiumin jäänteet) 2päivän reissun.avarsi jo paljon mieltä.yökyydillä(juna) pois! loppuaika rentoutumista ja aurinkoa!että...ehtii hyvin,kun tietää mitä haluaa reissulta.oli 4s kerta goalla. ps.suunnittele ja mieti etukäteen missä haluat käydä. esim.isompi nähtävyysmesta etappina.

    Äänestä

  • veteraani kerkee... kirjoitti:

    viikon reissulla tein karnatakaan,hampiin(unescon maailmanperintökohde/hinduimperiumin jäänteet) 2päivän reissun.avarsi jo paljon mieltä.yökyydillä(juna) pois! loppuaika rentoutumista ja aurinkoa!että...ehtii hyvin,kun tietää mitä haluaa reissulta.oli 4s kerta goalla. ps.suunnittele ja mieti etukäteen missä haluat käydä. esim.isompi nähtävyysmesta etappina.

    ..kyydillä ja omatoimisesti! säästää pitkän pennin.. kysyvä osaa!

    Äänestä

  • omilla.. kirjoitti:

    ..kyydillä ja omatoimisesti! säästää pitkän pennin.. kysyvä osaa!

    siinä ehkä näkemisen arvoiset historiikki/argeol.mestat goalla..muuten kantsii lähteä muualle tsekkaamaan. muuten beachia ja rentoa menoo! hyvää matkaa : )

    Äänestä

  • HOLA! kirjoitti:

    siinä ehkä näkemisen arvoiset historiikki/argeol.mestat goalla..muuten kantsii lähteä muualle tsekkaamaan. muuten beachia ja rentoa menoo! hyvää matkaa : )

    Minusta parasta antia Goalla on luonto. Kannattaa ajella etelän ja pohjoisen rannoille, vesiputouksilla, jokiajeluille, lintuja ja krokotiilejä katsomaan ja merelle yms.

    Äänestä

Goahan on aika pieni paikka. Ei siellä kovin hirveästi niitä "merkittäviä" kohteita ole. Hyvin ne viikossakin ehtii, kun etukäteen otat selvää, mitä haluat nähdä.

Goan viehätys ei oikeastaan ole niissä nähtävyyksissä. Goa on kokonaisuudessaa ihana, mielenkiintoinen, rento paikka. Ihmisiin ja kulttuuriin tutustumiseen voi käyttää aikaa loputtomiin. Viikossakin pääsee alkuun.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


MarialII kirjoitti:

Onko viikon reissussa aivan liian vähän aikaa nähdä pohjois-Goan merkittävimät jutut? Rannalla menee aikaa, mutta kiva ois katsella muutakin lähitienoon elämää.

Lähtö 13.3.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu