Onko

kukaan käyttänyt pahoinvointiin B6-vitamiini eli apteekista sai nimellä Heksavit? Mulla on kyllä auttanut, mutta onko turvallista syödä niitä? Apteekissa olivat sanoneet että ei saisi syödä usein..
1224
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

sanotaan vain, että isoja annoksia ei tule käyttää raskauden aikana. mutta sinulla on varmaan tuota vahvuudeltaan 20 mg, joten tuskinpa on mitään haittaa jos sitä syöt ohjeen mukaan pahoinvoinnin ajan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pilpu kirjoitti:

kukaan käyttänyt pahoinvointiin B6-vitamiini eli apteekista sai nimellä Heksavit? Mulla on kyllä auttanut, mutta onko turvallista syödä niitä? Apteekissa olivat sanoneet että ei saisi syödä usein..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu